дивись.info

У Львові відбулась урочиста академія з нагоди акредитації Римським апостольським престолом

У Львові відбулась урочиста академія з нагоди акредитації Римським апостольським престолом

Сьогодні, 8 грудня, в Українському католицькому університеті відбулася урочиста академія з нагоди акредитації Римським апостольським престолом Богословського факультету УКУ. Святкування розпочалося Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Опісля святкова академія продовжилася в атріумі Богословського факультету, де почесні гості привітали викладачів і студентів УКУ.

«Сьогодні багато говорять про ті етапи, які пройшла наша Церква і наш університет до цього свята, до вселенського визнання, до ватиканської акредитації нашого богословського факультету. Безпосередньо цій події передував паломницький візит усього нашого єпископату до Апостольської столиці в лютому місяці цього року. Ми вперше цілим Синодом прийшли до Конгрегації католицької освіти. І всі, які один, сказали: «Цей університет є наш, він нам потрібний. Ми хочемо, щоби Апостольська столиця визнала, зокрема, гідність і глибину, вірність і чистоту богословської освіти у цьому університеті. Без такого загальноцерковного свідоцтва християнської ідентичності цього університету на акредитацію, можливо, треба було б чекати ще не один рік. Тому я сьогодні разом з вами хочу подякувати усім владикам нашої Церкви, усьому Синодові єпископів УГКЦ за батьківську підтримку цієї богословської школи.

Це ще далеко не кінець. Ця акредитація – це кредит довір’я самого Святішого Отця до явності богословської науки у нашому університеті. Але до цієї довіри треба весь час доростати.

Я всіх вас вітаю з тим днем, зі святом. Сьогодні разом з вами тішиться уся наша Церква в Україні і на поселеннях. Нехай двері милосердя для вас завжди будуть відкриті. Нехай Мати Божа, Господь Бог благословить всі ваші добрі починання», – звернувся Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.

«Які відчуття наповнюють нас, тут присутніх? Радість, любов, взаємоповага. Якщо ми зайдемо зараз в Інтернет і подивимося, що робиться в Україні, у світі, побачимо велику суєту, багато проблем. Яке воно все дрібне і мале. Сьогодні багато говорять, а якою буде наша країна, а коли вона буде успішна. А вона тут робиться, в цьому католицькому університеті. Тому що ви є тим камертоном, який дає чистий звук для мого рідного міста Лева, для моєї рідної країни.

Власне, дякуючи вам, дякуючи Митрополиту Шептицькому і Патріарху Йосипу Сліпому, дякуючи Блаженнішому Святославу, владиці Борису Гудзяку, всім владикам, отцям, Україна не просто має шанс, вона буде успішною. Тому що така Божа ласка. Ми малі і дрібні, ми не до кінця розуміємо, чому такі випробування лягають на наші плечі. Не можу говорити багато, бо я сюди завжди приходжу вчитися. Коли такі мужі виступають, треба мовчати і слухати», – привітав міський голова Львова Андрій Садовий.

Богословський факультет УКУ отримав міжнародну акредитацію на повний цикл богословських студій (бакалаврат – ліценціат – докторат). УГКЦ не лише отримала перший у своїй історії факультет богослов’я з міжнародною акредитацією на українських теренах, але й почала реалізовувати понад столітні бажання єрархів УГКЦ мати в Україні богословську школу.

На сьогодні відкрито ліценціатську програму з Богослов’я (S.T.L.) з восьми напрямків (Біблійне богослов’я, Догматичне богослов’я, Патристичне богослов’я, Літургійне богослов’я, Моральне богослов’я, Пасторальне богослов’я, Екуменічне богослов’я, Історія Церкви), а з лютого 2016 року буде відкрито докторську програму (S.T.D.) за цими ж спеціалізаціями.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.