дивись.info

Волонтери у Швеції озвучували літературу для незрячих

Сьогодні до України повернулось четверо волонтерів, які протягом трьох тижнів начитували підручники для незрячих користувачів у Швеції на базі вищого навчального закладу – Академії «Свефі» (Svefi Academy). Волонтери репрезентували відразу кілька областей України – Львівську, Херсонську, Луганську. Подорож до Швеції стала своєрідною нагородою для тих, хто найкраще справився з аудіюванням літератури для осіб з глибокими вадами зору. Про це Дивись Інфо повідомила прес-служба ЛМР.

До участі у такому конкурсі їх запросив Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», який завершує реалізацію міжнародного шведсько-українського проекту «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору». Кінцева мета проекту – створити Першу українську дейзі-бібліотеку, укомплектовану підручниками для середньої та вищої школи. Вже наприкінці 2015 року ця бібліотека стане доступною для усіх без винятку незрячих і слабозорих користувачів, які повсякчас відчувають гостру потребу в доступі до навчальної книги.

Впродовж перебування у Швеції волонтери озвучили підручники для 4 класу, частину посібників для студентів ЛНУ ім. І. Франка, а також літературу для кількох незрячих дітей з Франківської та Черкаської областей. Зараз триватиме обробка аудійованого матеріалу спеціальними програмами, з метою їх конвертації у формат DAISY, що забезпечить можливість навігації та швидкого пошуку потрібного матеріалу.

Варто зазначити, що 10 грудня 2015 року в стінах Парламенту відбувся брифінг народних депутатів Лілії Гриневич та Юрія Шухевича, за участю львів’ян Оксани Потимко та Петра Хімки, під час якого презентували законопроект №2368 про забезпечення доступу незрячих осіб та осіб з дислексією до літератури у спеціальних форматах. Цей законопроект регламентує впровадження в Україні формату DAISY, а також низки інших витребуваних реаліями норм, що сприятимуть полегшенню доступу осіб з інвалідністю до різних сфер життя. Через об’єктивні обставини, ЗП №2368 не був розглянутий 10.12.2015 р., однак внесений в порядок денний на 15.12.2015 р.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.