дивись.info

Представників громадських організацій, державних органів, ЗМІ запрошують на обговорення культури збору, поширення, використання даних і статистики

Український освітній центр реформ (УОЦР) та Український центр суспільних даних (УЦСД) запрошують до участі в круглому столі «Культура збору, поширення, використання даних і статистики журналістами та громадськими організаціями: головні проблеми та потреби у навчанні», що відбудеться у середу, 23 грудня 2015 року, о 14.00 год. за адресою: вул. Хуторівка, 35а, конференц-зал Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету.

Для ефективного розвитку країни та прийняття розумних суспільних рішень треба спиратись на факти, статистику, масиви даних та результати їх аналізу. З часів СРСР існує проблема з якістю й доступністю детальної і достовірної статистичної інформації, що призводить до неправильних висновків й рішень. Особливо критичним це стає в умовах гібридної війни та популістських політичних кампаній: цифри й «дані» використовуються як кулі і зброя у боротьбі за голови людей.

Тому УОЦР та УЦСД готують навчальну програму для ЗМІ та НДО (серія тренінгів у Києві та Львові, у партнерстві з Могилянською школою журналістики, Школою журналістики Українського католицького університету, Західноукраїнським ресурсним центром) та створення на їх основі он-лайн відео-курсу. Орієнтовне коло питань, які планують охопити в навчальній програмі: робота з масивами даних та суспільною статистикою, оцінка достовірності даних, методи збору та систематизації даних, коректна візуалізація даних, принципи відкритих даних та способи роботи з ними, використання геоінформаційних систем, краудсорсинг даних та он-лайн інструменти.

Для обговорення пропонують такі питання:

  • Основні проблеми у сфері використання даних і статистики журналістами, громадськими організаціями.
  • Цифра як зброя. Що необхідно знати журналістам й громадськості для перевірки валідності статистичних даних?
  • Збір, збереження, публікація даних громадськими організаціями: надійність, професійність, систематичність?
  • Якої статистичної інформації не вистачає у публічному просторі? Суспільні потреби у статистиці в різних сферах: політика і вибори, економіка, охорона здоров’я, енергетика, екологія, освіта, медіа.
  • Перспективи реформування державної статистики.

Тривалість обговорення – до 3 годин, з перервою на каву.

До участі запрошують представників всіх зацікавлених сторін: представників громадських організацій, державних органів, ЗМІ.

Прохання підтвердити свою участь за телефоном (097) 223 3204, Андрій Горбаль.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.