дивись.info

У Львівській облраді розробляють Програму проведення обласного конкурсу мікропроектів

У Львівській облраді розробляють Програму проведення обласного конкурсу мікропроектів

Керівництво та депутати Львівської обласної ради спільно з науковцями та експертами міжнародних організацій розробляють програмний документ Обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку, що діятиме в області упродовж 2016 – 2020 років.

Зокрема, в понеділок, 14 грудня, відбулась робоча нарада з підготовки проекту програми проведення обласного конкурсу мікропроектів під головуванням керівництва Львівської обласної ради та за участі представників структурних підрозділів облради й облдержадміністрації, науковців і членів міжнародних громадських організацій.

Під час наради начальник відділу аналізу програм та інвестицій обласної ради, депутат обласної ради Іван Собко представив учасникам наради результати реалізації обласного конкурсу мікропроектів в період з 2011 до 2015 року.

За словами Івана Собка, Програма проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку виявилась успішною практикою обласної ради у сфері підтримки місцевих громад області. Однак, як зазначив депутат обласної ради, процеси децентралізації та реформування усіх сфер суспільного життя в державі вимагають нових підходів до проведення конкурсу мікропроектів, і безумовно, з урахуванням позитивного досвіду попередньої програми.

1

Відтак, нова Програма повинна поширюватись як на проекти територіальних громад сіл, селищ, міст, так і на проекти об’єднаних територіальних громад. Особлива увага приділятиметься проектам з розробки проектної документації для проектів, що фінансуватимуться за рахунок Державного фонду регіонального розвитку та міжнародної технічної допомоги, проектам з енергозбереження, охорони навколишнього природного середовища, реконструкції чи облаштування народних домів, дитячих садочків та навчально-виховних комплексів, ФАПів тощо.

Водночас учасники наради наголосили, що підтримкою обласної програми не зможуть скористатись ті мікропроекти, які фінансуються в поточному році в рамках відповідних обласних цільових програм.

Голова обласної ради Олександр Ганущин зазначив, що необхідно відновити практику збору заявок на участь у конкурсі на наступний рік. Відтак, у 2016 році планується оголосити два конкурси: на 2016 рік – після ухвалення програми сесією обласної ради оголосити збір заявок з подальшим конкурсним відбором та реалізацією у цьому ж році, та на 2017 рік – оголосити у 2016 році збір заявок на участь у конкурсі, що реалізовуватиметься у 2017 році.

Окрім того, Олександр Ганущин наголосив на важливості створення можливості для інтернет-реєстрації заявки на участь у конкурсі та електронної візуалізації поетапного впровадження «Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку».

Учасники наради підтримали ініціативи голови обласної ради, а також внесли низку правок у проект Програми «Обласного конкурсу ініціатив місцевих громад». Доопрацьований проект Програми планується презентувати депутатам обласної ради, очільникам структурних підрозділів облдержадміністрації та керівникам районів області упродовж тижня.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.