дивись.info

94% ресторанів Львова виконують «бездимний» закон

Сьогодні у Львові відбулась прес-конференція Коаліції «За вільний від тютюнового диму Львів» та центру громадянського представництва «Життя», під час якої презентували результати всеукраїнського громадського моніторингу кафе, барів і ресторанів щодо виконання Закону про повну заборону куріння в приміщеннях та на робочих місцях. На заході також відбулась прем’єра анімаційного 30-секундного відеоролику, який спрямований на посилення виконання «бездимного закону».

Участь у прес-конференції взяли:

– Бригінець Надія, начальник відділу внутрішньої торгівлі інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області;

– Мармуляк Анна, секретар гумунітарної комісії львівської міської ради;

– Тотовицька Оксана, медіа-координатор Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя»;

– Петро Рой, представник коаліції «За вільний від тютюнового диму Львів».

Протягом місяця листопада громадські активісти промоніторили 35 закладів ресторанного господарства, з них 15 кафе та по 10 барів і ресторанів. За результатами було зафіксовано 2 факти порушення. Тобто, виконання «антитютюнового» закону у Львові становить 94%.

Партнери коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну», спільно з громадськими організаціями, здійснили моніторинг 753 закладів ресторанного бізнесу у 17 містах України.

Згідно з отриманими результатами, 84% відвіданих кафе, барів та ресторанів є вільними від тютюнового диму й повністю дотримуються законодавства. Не курити у приміщеннях стало соціальною нормою, яка позитивно сприймається у суспільстві.

Натомість, спостерігається негативна тенденція порушень закону, особливо у великих містах. Так, сигарети курять у 6% закладів, що менше ніж у 2014 році, але куріння кальяну є справжньою проблемою: 14% закладів «димлять». Разом порушення складають 15,7% або 118 закладів.

Лідерами порушень є Київ (30% порушень), Харків (28%) та Одеса (27%). У Миколаєві, Сумах та Маріуполі виявлено порушення у кожному 5-му закладі (20%), переважна більшість яких – це куріння кальянів. Не виявлено закладів-порушників у Житомирі та Івано-Франківську.

Під час прес-конференції доповідачі закликали мешканців м. Львова бути активними, не дозволяти себе отруювати тютюновим димом та вимагати дотримання антитютюнового законодавства. Написання скарг у Держспоживінспекцію – один з ефективних інструментів практичного захисту прав на вільне від тютюнового диму повітря.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.