дивись.info

90% директорів ІТ-компаній вважають Львів сприятливим для бізнесу

Львівський ІТ Кластер і соціологічна агенця «Фама» реалізували масштабне та унікальне дослідження ІТ-ринку Львова – Lviv IT Research. Про це повідомила прес-служба ЛМР

Однією із головних переваг дослідження є його точність та репрезентативність. Метою такого проекту було детально проаналізувати ІТ-ринок Львова, його об’єм, географію, структуру та потенціал. У рамках дослідження опитали понад 400 ІТ-спеціалістів та зібрали інформацію про те, яким є середньостатистичний ІТ-працівник Львова, на що він заощаджує, який його дохід та інтереси.

«Ми усвідомили, що до того ніхто детально не аналізував ІТ-ринок у Львові. Нам було важливо провести таке дослідження, щоб зрозуміти, які існують ризики для галузі, який її потенціал, можливості для розвитку, та й загалом зрозуміти структуру ринку. Головним у IT Research є його точність, адже похибка дослідження не перевищує 5%. Тобто, кожен, хто ознайомиться із цим звітом, зможе зрозуміти, як працює львівське ІТ, покладаючись на цифри та оцінки експертів із багаторічним досвідом. Переконаний, що кожному буде цікаво почитати про те, яким є львівський ІТ-шник, хто він, які його інтереси та як він вдосконалює свої навики. IT Research дає можливість побачити ІТ-галузь Львова у розрізі. Саме це робить його унікальним», – розповів CEO Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський

Ще однією особливістю проекту є те, що експертами виступили не лише керівники ІТ-компаній з різним бізнес-досвідом, а також професіонали з суміжних галузей. 90% директорів ІТ-компаній вважають Львів сприятливим місцем для розвитку бізнесу, а 83,3% директорів планують інвестувати в розширення власного бізнесу.

Згідно з результатами IT Research, найпоширенішою моделлю бізнесу є аутсорсинг. У дослідженні можна дізнатись також про наявні та потенційні проблеми ринку, його тенденції та динаміку, яка в цілому є позитивною.

В IT Research склали й повний соціологічний портрет львівського ІТ-шника. На сьогодні у Львові живе та працює понад 15000 ІТ-спеціалістів, що становить 15% усіх ІТ-спеціалістів України. Із них чоловіки становлять – 77%, а жінки, відповідно, – 23%.

IT Research охоплює цікаву інформацію про те, на що заощаджують львівські ІТ-шники, як проводять вільний час, як харчуються, як навчаються, і навіть про те, яким домашнім улюбленцям надають перевагу. Наприклад, середньомісячний дохід Львівського ІТ-спеціаліста становить 1500 доларів США (мінімальний дохід – 150 доларів, а максимальний – 4500). Середній вік – 26 років. Також цікавим є той факт, що майже кожен третій ІТ-працівник ніколи не був за кордоном.

IT Research слугує потужним та аналітичним джерелом інформації про львівську ІТ-індустрію. Ознайомившись із ним, кожен зможе дізнатись про ІТ-ринок, тенденції, які існують на ньому, його географію, характеристику у цифрах та графіках. Прочитати повний звіт можна на сайті Львівського ІТ Кластеру за лінком: http://itcluster.lviv.ua/projects/it-research.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.