дивись.info

Бібліотекарям презентували нову концепцію розвитку читалень

Бібліотекарям презентували нову концепцію розвитку читалень

На Львівщині потрібно реалізувати нову стратегію розвитку бібліотечної справи. Про це йшлося під час розширеної наради голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки з працівниками бібліотек районів та міст обласного значення. Про це повідомила прес-служба ЛОДА

“Від вас дуже багато залежить, а саме наскільки наші люди, а особливо діти, переорієнтують частинку свого часу з телевізора чи комп’ютера на книжку, – зазначив Олег Синютка. – Все що від мене потрібно я зроблю і допоможу. Але й від бібліотекарів сьогодні залежить освіченість наших людей. Я думаю, на вас можна розраховувати і покластися”.

Директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Христина Береговська, презентуючи стратегію розвитку бібліотечної справи, наголосила, що слід переформатувати роботу бібліотек в районах та селах області.

“Бібліотекар має стати ініціатором і мотиватором того, щоб люди прийшли в читальні, – наголосила Христина Береговська. – Ви маєте знати свою аудиторію і свого потенційного читача, щоб розуміти для кого працюєте”.

Важливим кроком керівник департаменту назвала поповнення бібліотечних фондів, які відбуватимуться за кошти бюджету і за допомогою спонсорів.

“У 2016 році ми очікуємо фінансування в розмірі 1, 9 мільйонів гривень, які підуть на закупівлю нових книг та організацію різних концептуальних заходів в області, щоб зробити наші бібліотеки інтерактивними”, – додала Христина Береговська.

З її слів, на Львівщині з січня стартуватиме проект “Книгоманія”, який допоможуть здійснити організатори Форуму видавців. В межах цього проекту планується залучити якомога більше дітей шкільного віку до читання. Школярі братимуть участь у різноманітність акціях, конкурсах, а кращі читачі зможуть відвідати зразкові бібліотеки не лише в Україні, а й за кордоном.

Окрім того, бібліотекарі, яких не збирали разом уже понад 10 років, озвучили низку проблемних питань. Зокрема, йшлося про оптимізацію сільських бібліотек і їх подальше фінансування. Також бібліотекарі наголошували на незадовільному матеріально-технічному забезпеченні, невисоких зарплатах та необхідності оновлення бібліотечних фондів.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.