У Апеляційному господарському суді розглянуть позов про розірвання договору оренди із "Львівкнига"

У Апеляційному господарському суді розглянуть позов про розірвання договору оренди із "Львівкнига"

12 січня в Львівському апеляційному господарському суді відбудеться судове засідання за позовом дочірнього підприємства НАК «Надра України» «Західукргеологія» до ТзОВ ТВФ «Львівкнига» про розірвання договору оренди та повернення майна.

Серед засновників (учасників) ТзОВ «Торгово-виробнича фірма «Львівкнига» (з розміром статутного капіталу – 3,3 млн грн) – Присяжнюк Роман Миколайович, який є старшим сином аграрного міністра-регіонала Миколи Присяжнюка, львівська мільйонерка Полуситок Ольга Григорівна (з мільйонами, скоріш за все, невідомого походження), кіпрська офшорна компанія «Ваsepoint Holding Limited”.

Кожен з них вніс до статутного фонду товариства по 1,1 млн. грн. Про причини, що змусили ДП «Західгеологія» подати судовий позов до ТзОВ «Львівкнига» – про розірвання договору оренди та повернення майна, Дивись.info ґрунтовно розповідало в публікації «Хмарочос на Міцкевича захопив похресник Віктора Януковича, або куди подівся «Будинок книги».

Позовні вимоги обґрунтовувалися тим, що відповідач не вправі передавати майно в суборенду «з метою розміщення магазинів для здійснення торгівлі непродовольчими товарами та з метою розміщення магазину цифрових технологій MOYO та здійснення в ньому торгівлі радіоелектронікою, комп’ютерною технікою, засобами зв’язку, аксесуарами та витратними матеріалами, надання послуг».

Оскільки істотною умовою договору оренди від 04.04.2007 року слугує використання приміщення «з метою розташування книгарень для здійснення роздрібної торгівлі друкованими виданнями». Позивач також зазначав, що 2014 році відповідач уклав договори суборенди нежитлових приміщень без відповідних дозволів НАК «Надра України» та ДП «Західгеологія» (а дозволи, які були надані в 2011 році стосувалися лише договорів, укладених в цей період).

Однак Господарський суд Львівської області вирішив відмовити у позові. При цьому, зокрема, було враховано те, що відповідачем договори суборенди були укладені після одержання в 2011 році дозволів від НАК «Надра України» та ДП «Західгеологія» (що підтверджується відповідями від підприємств на листи-звернення ТзОВ «Львівкнига»).

Також було взято до уваги той факт, що позивачем до моменту подання позову будь-яких застережень щодо нецільового використання приміщень не висловлювалося (у тому числі і після того, як відповідачем було укладено договори суборенди в 2014 році).

Детальніше про цю історію читайте у матеріалі Які схеми приховує "Львівкнига"?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: