дивись.info

Спілка архітекторів закликала підтримати дії та містобудівну політику Юліана Чаплінського

Спілка архітекторів закликала підтримати дії та містобудівну політику Юліана Чаплінського

Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України опублікувала на своєму офіційному веб-сайті звернення, де висловила стурбованість щодо тиску, який зараз здійснюють на головного архітектора міста Юліана Чаплінського. Також вона закликала громаду міста й забудовників підтримати посадовця мерії у прагненні зробити містобудівну політику Львова публічною і прозорою, повідомляє Дивись.Інфо.

Текст звернення подаємо нижче.

«Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України стурбована тиском, який останнім часом здійснюють на головного архітектора міста Львова – Юліана Чаплінського.

Заангажовані публікації в окремих ЗМІ, дивний пікет під міською радою (на якому самі пікетувальники не могли чітко пояснити, хто вони такі і чому виступають проти головного архітектора), своєю скерованістю й організованістю наштовхують на думку про їхній замовний характер. Усі ці події дивним чином збіглись в часі зі спробою Ю. Чаплінського прозоро і публічно висвітлювати інформацію про будівництва, наміри забудови та перспективні проекти в місті – зокрема, після публікації ним, на вимогу архітектурної громади Львова, у відкритому доступі он-лайн-карти скандальних забудов міста. Очевидно, що публікація такої карти боляче вдарила по прибутках нечистих на руку забудовників, які будують без дозволів або з перевищенням дозволеної поверховості.

Також головний архітектор міста почав активно впроваджувати практику широкого розгляду проектів на архітектурно-містобудівних радах, розроблення детальних планів територій із відповідними громадськими слуханнями, а також започаткував функціонування он-лайн-карти містобудівних умов і обмежень міста та містобудівної документації. Усі ці заходи зробили діяльність управління архітектури та головного архітектора максимально прозорою і публічною, що зводить до мінімуму можливість зловживань, адже це створює рівні конкурентні умови для забудовників і проектантів, підвищує престиж архітектурної професії, а також страхує львів’ян від купівлі житла в недобросовісних забудовників, що будують із порушенням законодавства.

Спілка архітекторів завжди дуже відповідально та прискіпливо ставиться до містобудівної політики у Львові, і ми серед перших готові критикувати владу та чиновників у разі не відповідності їхніх рішень інтересам громади міста. Проте ми й перші готові «підставити плече» підтримки, якщо такий тиск, на нашу думку, лише імітує «гнів громадянського суспільства» і скерований винятково на задоволення фінансових інтересів недобросовісних підприємців.

У зв’язку з цим, Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України висловлює свою підтримку діям та містобудівній політиці головного архітектора міста Львова Юліана Чаплінського і закликає громадськість міста, міську владу та забудовників приєднатися до цієї підтримки.

Разом ми зможемо продовжити втілення започаткованих ініціатив і створити у Львові прозоре, відкрите та рівне конкурентне середовище як для проектантів, так і для забудовників. Впевнені, що не лише архітектори, але й більшість законослухняних будівельних організацій та девелоперів хочуть працювати в цивілізованих, відкритих та рівних для всіх ринкових умовах, де є підтримка для проектів, що реалізуються законно, і де дотримуються жорсткою політики несприйняття щодо незаконних забудов.

Просимо доручити зачитати цей лист на черговому засіданні ЛМР голові депутатської профільної комісії, а зі свого боку зобов’язуємось і як представники громадянського суспільства надалі контролювати архітектурно-містобудівну діяльність ЛМР у нашому місті», – йдеться у тексті звернення.

b1f600f7-24a4-4e45-b05a-d7de7b7d0a4a

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.