дивись.info

Відкрито й ProZorro: мерія розпочинає навчання для підприємців щодо участі в електронних закупівлях

Львівська міська рада закуповуватиме товари та послуги прозоро й відкрито. З метою ширшого залучення бізнесу до електронних закупівель, а також розширення реальної конкуренції, мерія ініціює проведення навчань для представників бізнесу щодо роботи в системі ProZorro, повідомляє Дивись.Інфо.

13 січня виконавчий комітет ЛМР погодив положення про здійснення підпорогових (дотендерних) закупівель виконавчими органами, комунальними закладами, установами і підприємствами мерії у системі електронних державних закупівель ProZorro (htpp://prozorro.org). Згідно з текстом рішення, положення застосовуватимуть до всіх закупівель товарів і послуг, які здійснюють за кошти міського бюджету та/або за кошти комунальних підприємств, за умови, що вартість закупівлі становить від 50 тис. до 200 тис. грн. Упродовж двох місяців з дня прийняття цього рішення структури ЛМР повинні надати інформацію у департамент економічної політики щодо закупівель, здійснених у системі, а також надавати таку інформацію щоквартально до 1 числа місяця, який настає за звітним періодом. Аби взяти участь в електронній закупівлі, достатньо буде пройти досить просту процедуру реєстрації на будь-якому з торгівельних майданчиків – учасників проекту, і подати свою цінову пропозицію.

«Основна мета проекту – це забезпечення підвищення довіри бізнесу та боротьба з корупцією, адже усі закупівлі, що проводяться в системі, можна простежити в режимі реального часу, а для участі непотрібно збирати безліч паперових документів – необхідні матеріали подає тільки компанія-переможець. Ринок, який завжди був закритий, відкрився, і він значно відрізняється від тих закупівель, до яких звик бізнес. Тепер підприємці будуть бачити інформацію на сайті ProZorro про все, що купується у Львові, на суму від 50 тис грн. Не слід недооцінювати цей ринок підпорогових закупівель, адже він є дуже великим, а також важливим для малого та середнього бізнесу, який не завжди може потягнути суми тендерних закупівель. Ми як працівники мерії першочергово зацікавлені в тому, щоб львівські підприємства якомога ширше долучилися до цієї системи, щоб були конкуренція та якісні товари за доступними цінами. Розвиток бізнесу – це розвиток економіки міста», – зазначає завідувач сектору тендерних закупівель міського відділу торгівлі Василина Яремків.

Так, 04.01.2016 департамент економічної політики ЛМР провів низку навчальних семінарів для замовників електронних закупівель – органів, установ, підприємств Львівської міської ради. Загалом участь у цих заходах взяли 256 представників замовників. Аби розширити рівень конкуренції в електронних закупівлях, а також залучити ширші бізнес-кола до цього процесу, міськрада розпочинає проведення навчань і для підприємців. Тренерами та доповідачами будуть представники пілотного проекту «Система електронних державних закупівель Prozorro» та представники 6 е-майданчиків, які є офіційними учасниками системи, та через які замовники здійснюють е-закупівлі, а учасники подають пропозиції.

«На цих навчаннях представники бізнесу зможуть ширше дізнатися про те, як зареєструватися в електронній системі, як брати участь в електронних закупівлях. Розповідатимуть також про досвід підприємств і постачальників, які вже зареєструвались і брали участь у таких закупівлях, як ефективно їх здійснювати та отримувати від цього справді великі переваги. Нашим львівським підприємствам обов’язково треба взяти участь у таких навчаннях, навіть якщо раніше вони не розраховували брати участь у державних закупівлях, адже важливо хоча б отримати для себе інформацію про досвід тих підприємств, які вже долучились до цієї системи. Система ProZorro доказала, що затрачаючи невеликі зусилля, бізнес може досягти в ній великих результатів», – додає Василина Яремків.

Перше таке навчання проведуть 25 січня у великій сесійній залі міськради (каб. 202) о 14.00 год. Участь – безкоштовна. Обов’язковою є реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1DhaBLi8g_Eblo5ZNdjyPR81PEBqqM9Lim1VJFFsUCfo/viewform?c=0&w=1 або за тел. 254-60-31 (контактна особа – Василина Яремків).

«Як комунальне підприємство «Міський центр інформаційних технологій» ми першочергово розглядаємо електронні закупівлі як справді дієвий інструмент для отримання конкурентних пропозицій за найнижчими цінами на ринку. Наступний момент – це елемент прозорості, елемент контролю, адже оскільки ми комунальне підприємство, то важливо, щоб уся наша діяльність була повністю відкритою для громади. Зокрема, зараз ми безпосередньо працюємо на майданчику E-Tender, де зареєстрували одну з перших закупівель цього року, вартістю на 13 тис грн. Важливо те, що хоч рішенням і передбачено обов’язкові закупівлі в системі від 50 тис грн, але з власної ініціативи їх можна проводити і на менші суми. Для мене як керівника підприємства важливо надавати свої послуги через систему е-закупівель, щоб оцінити ефективність діяльності власного підприємства», – підкреслює Андрій Вишневський, радник міського голови з питань впровадження інформаційних технологій, директор ЛКП «МЦІТ».

Слід зазначити, що тема електронних закупівель для Львова не є новою: ЛМР є учасником цього проекту ще з лютого 2015 року, і саме тоді було проведено першу у місті електронну закупівлю. Пізніше, 18.03.15, міський голова видав розпорядження, згідно з яким виконавчі органи зобов’язані були провести як експеримент закупівлю товарів у системі Prozorro. Загалом у 2015 році провели 22 електроні закупівлі, 13 з яких завершено укладанням договору. Зараз же стартує новий, більш масштабний етап проведення таких закупівель із ширшим залученням до процесу бізнес-кіл та громадськості.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.