дивись.info

На Личаківському цвинтарі перепоховають 511 останків в’язнів пересильної тюрми №25

У середу, 3 лютого, о 12.00 на полі почесних поховань №76 Личаківського цвинтаря відбудеться урочиста церемонія перепоховання останків в’язнів пересильної тюрми №25, що у 1944-1945 роках функціонувала у Львові на вул. Полтв’яна (тепер проспект В. Чорновола, 45).

Про це розповів в.о. начальника управління культури ЛМР Михайло Мороз. Усі останки ексгумували впродовж 2014-2015 років з території будівництва музейного комплексу «Територія Терору» на проспекті Чорновола, 45 та земельної ділянки в садовому кооперативі «Світоч» (6-ий Топольний провулок). Розкриття масових захоронень на замовлення Меморіального музею «Територія терору» за кошти міського бюджету виконали фахівці КП ЛОР «Доля».

Заступник директора з промоції та розвитку меморіального музею «Територія терору» Володимир Довжинський розповів, що у вересні 2013 року власник ділянки в садовому кооперативі «Світоч» під час земляних робіт виявив людські кісткові рештки і повідомив про це керівництво Меморіального музею «Територія Терору». Фахівці комунального підприємства «Доля», яке займається пошуком поховань учасників національно-визвольних змагань та жертв воєн, депортацій і політичних репресій, провели обстеження і підтвердили, що на території є масові захоронення. Відтак виникла необхідність подальших пошуково-ексгумаційних робіт, за час проведення яких дослідники розкрили декілька десятків поховальних ям.

Влітку 2015 року пошуковці також виявили понад 20 людських останків на території будівництва музейного комплексу «Територія Терору» на проспекті Чорновола, 45. На перші знахідки натрапили будівельники. За словами директора комунального підприємства «Доля» Святослава Шеремети, характер захоронень, зокрема, покладені у неправильному напрямку ноги і голови людей, відсутність трун чи бодай дерев’яних скринь або ж скинуті до однієї труни декілька останків свідчить про те, що це здійснили представники радянських каральних органів. Святослав Шеремет також повідомив, що серед тих 551 останків вони виявили 67 останків маленьких дітей.

Відповідно до розпорядження Львівського міського голови від 30. 12. 2015 №569 «Про перепоховання останків жертв політичних репресій» усі ексгумовані рештки передали Львівському комунальному підприємству «Музей «Личаківський цвинтар» для поховання за християнським обрядом у крипти на полі почесних поховань № 76.

ZIK

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.