дивись.info

Львівська політехніка домовляється з мерією Вроцлава про меморіал розстріляним професорам

Львівська політехніка відновила переговори з мерією польського міста Вроцлав щодо спорудження інформаційно-музейного павільйону пам’яті львівських професорів, розстріляних нацистами.

Про це повідомили сьогодні у прес-службі Національного університету «Львівська політехніка», інформує Дивись.Інфо.

У липні цього року минає 75 років від часу розстрілу нацистами групи професорів Львова на Вулецьких пагорбах. Нагадаємо, що, крім відкриття пам’ятника невинно убієнним ученим, комплексним проектом Інституту «Містопроект» (проект затверджено виконавчим комітетом Львівської міськради) передбачалося, зокрема, спорудити інформаційно-музейний павільйон.

Цілком закономірно, до цієї шляхетної справи долучилася і Львівська політехніка, адже трагедія сталася на території, де нині розташоване студентське містечко університету і паркова зона міста, зазначається у повідомленні.

Як відомо, у 2016 році польське місто Вроцлав здобуло статус культурної столиці Європи. Ця обставина до певної міри спонукала місцеву мерію повернутися до питання спорудження інформаційно-музейного павільйону. Воно, зокрема, було обговорене на зустрічі мерів Вроцлава та Львова Рафала Дуткевича і Андрія Садового, який нещодавно був гостем на урочистостях з нагоди відкриття у Вроцлаві вулиці Львівської.

Днями на запрошення польської сторони місто відвідав проректор з навчально-виробничої роботи Львівської політехніки Володимир Крайовський. Він мав зустріч із мером Рафалом Дуткевичем та його заступником. Сторони домовилися що керівництво Вроцлава невдовзі зустрінеться з президентом PKO Bank Polski SA Збігнєвом Ягелло щодо фінансування спорудження цього об’єкту.

Володимир Крайовський нагадав, що два роки тому ректор Львівської політехніки, голова Ради ректорів Львівщини професор Юрій Бобало мав зустріч у Львові зі Збігнєвом Ягелло. Тоді було домовлено, що банк виділить на ці роботи майже 2 мільйони злотих. Не виключено, що ця сума буде дещо мінімізована з огляду на прагнення відмовитися від деякого дороговартісного мультимедійного обладнання у павільйоні.

Натомість польська сторона вважає за доцільне створення найкращих умов для туристів, які мали б змогу перепочити там. Очевидно, комунальні витрати, забезпечення павільйону обслуговуючим персоналом візьме на себе Львівська політехніка. Передбачається, що 3 липня цього року – в день вшанування пам’яті загиблих на місці спорудження музейного об’єкту буде закладено камінь, що започаткує це будівництво.

На думку Володимира Крайовського, для спорудження і відкриття павільйону у разі повного фінансування об’єкту цілком може вистачити року. До липня 2017 року інформаційно-музейний павільйон міг би прийняти перших відвідувачів, зазначив він.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.