дивись.info

Полтавці на вулицях читали вірш львівського поета Григорія Чубая

Полтавці на вулицях читали вірш львівського поета Григорія Чубая

На засніжених вулицях Полтави читали поезію львів’янина, якого “ламало” КДБ

Цього разу ініціатори проекту ” Люди читають” взялися за вірш львівського поета Григорія Чубая “Скрипучі двері пам’яті причинено”, Depo.Полтава з посиланням на Magnum Opus.

Невеличка поезія, довжиною у 12 рядків передала атмосферу зими довкола. У випуску знялося шестеро перехожих полтавців, кожен з яких прочитав по 2 рядочки.

Це не вперше полтавська молодь робить знімає відео на поезію Чубая. У серпні 2014 року Magnum Opus взяв його вірш “Коридор із дверима завбільшки в око” для випуску проекту “Встол”.

Львівський поет і перекладач Григорій Чубай помер у травні 1982 року у віці 33 років. Він був одним із представників львівського андеграунду 70-х років ХХ століття. Творчість Григорія Чубая справила видатний вплив не стільки на поезію, скільки на самоусвідомлення деяких українських поетів покоління 80-х років (вісімдесятників). Посмертно видані поетичні книги “Говорити, мовчати і говорити знову” (1990), “Плач Єремії” (1999) та “П’ятикнижжя” (2013).

Оператор проекту Анна Ютченко зазначає, що про Грицька Чубая заговорили голосно на всю країну відносно нещодавно: “До того ім’я цього поета звучало переважно завдяки його сину Тарасу Чубаю – фронтмену гурту “Плач Єремії”, який неодноразово писав музику на вірші свого батька. Дев’ятий випуск проекту – це наша спроба ще раз заговорити про Грицька Чубая його ж словами, образами та поетичним голосом”.

Нагадаємо, проект “Люди читають”-  це відеопроект незалежного мистецького об’єднання Magnum Opus, який розпочався наприкінці лютого 2015 року. На даний момент відзнято 9 випусків, які переглянули 11.545 разів. Учасником може стати будь-який перехожий Полтави.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама