дивись.info

Пити чи не пити? Випускники Львівської бізнес-школи створили горнятко, яке визначає якість води, рахує калорії та дезінфікує воду

Пити чи не пити? Випускники Львівської бізнес-школи створили горнятко, яке визначає якість води, рахує калорії та дезінфікує воду

Антон Скрипник та Роман Савченко створили горнятко, що визначає якість води, рахує калорії та дезінфікує воду. Співзасновники стартапу – «H2OMetr» познайомились під час навчання на програмі MS in Technology Management у Львівській бізнес-школі. Саме тут вони створили разом інноваційний продукт, який водночас став їхнім дипломним проектом у LvBS та спільним бізнесом.

Роман, і Антон на момент вступу до Львівської бізнес-школи вже давно працювали в галузі ІТ. Обоє займали високі позиції і добре заробляли. Але вирішили, що час на навчання треба виділяти на кожному етапі життя. Тому обоє почали навчатись на магістерській програмі MS in Technology Management.

«На одному з останніх модулів на програмі MS in Technology Management у нас викладав Жоао Перре Віана (EADA ). Ми говорили про тренди та сигнали, які зараз є у галузі, обговорювали, що є двигуном бізнесу. І якось у розмові почали говорити про якість води. Коли я був дитиною, всі спокійно пили воду з крану, а зараз для всіх цілком природно пити додатково очищену або джерельну. Колись ніхто не уявляв собі культури пляшкової води – всі сміялися з американських фільмів, де показували кулери» – розповів Роман Савченко про те, як починався проект.

Усі розуміють, що вода з крану – погана. Але мало хто здає воду на аналіз. «У моїй сім’ї прийнято час від часу перевіряти воду, бо у нас є криниця. І от, в один момент вода з цілком придатної для вживання, стала ледь не отруйною. За результатами аналізу, цією водою не можна було навіть вмиватися» – пояснив Антон Скрипник.

Роман і Антон вирішили створити стартап «H2OMetr», і розробити продукт та програмне забезпечення, яке дозволить визначати якість води.

Антон Скрипник представляє перший концепт H2Ometr:

firstconcept-620x837

Перший концепт полягав у тому, щоб створити спеціальний пристрій, вмонтований у водопровід. Він не мав би очищувати воду з крану: для цього існує безліч фільтрів. Фільтр очищує воду тільки від певних видів забрудників: або від металів, або від домішок. Але, якщо у вас змінився компонент у воді, на який фільтр не реагує, – ви про це не дізнаєтесь.

H2OMetr мав би перевіряти якість води і надсилати інформацію, чи придатна ця вода для вживання на смартфон. Розвиваючи ідею, підприємці зіткнулися з фактом, що такий продукт потребуватиме подальшого сервісу і буде доволі ресурсозатратним. І поставили перед собою завдання створити «end-consumer-product». Так з’явилася ідея «Travel Cup».

htwooometr-620x358

«Ще на етапі дипломного проекту ми зрозуміли, що для реалізації усіх ідей нам бракує знань. Ми розуміли, чого хочемо і кому це потрібно. Але як втілити фізично – не знали. Антон викладає декілька курсів у НУ «Львівська Політехніка», і один з його студентів виявився людиною «з руками і з головою» – його звати Слав Долгов. Ми пояснили йому, чого хочемо. Слава сказав, що це абсолютно реально втілити. Так ми минули етап «це нереально» в розробці свого концепту. І всього за 2 тижні розробили дипломний проект» – розповідає Роман.

Далі було створено «Travel Cup»: горнятко, яке визначає, чи можна пити рідину, яка в ньому є, чи ні. У горнятку є опції аналізу на рівень солей, кислотність, нітрати, температуру кореляції цих елементів. Ще одна фішка продукту: «Travel Cup» може дезінфікувати рідину. Це корисно, адже визначити вміст біологічних забруднень (бактерій) у рідині – практично нереально. Тому було вирішено знищувати їх за допомогою ультрафіолетової лампи, вмонтованої в кришку. Таким чином вийшло горнятко, яке дозволяє навіть у поході пити не «хімію» від дезінфікуючої таблетки, а чисту воду.

За основу продукту було взяте звичайне термогорнятко. Нижню частину горнятка зробили з кришки термосу, у яку вмонтували мікросхему. Додали туди багато датчиків, які розробив Слава. Вони аналізують воду з допомогою дуже слабенького струму. Таким струмом неможливо скалічити себе, його потужність навіть слабша, аніж статичний струм від «електризованого» одягу. Але його цілком достатньо для аналізу води. Горня також обладнали безпровідною зарядкою та підсвіткою.

bot-620x622

Вартість продукту буде складати орієнтовно $50-80. Наразі підприємці аналізують моливості його здешевлення.

Аналогів на ринку, як стверджує Роман, практично нема, а якщо і є – то дуже дорогі. Зараз команда працює над конкретним набором параметрів і зовнішнім виглядом фінальної версії «Travel Cup», далі заплановано вихід на Kickstarter.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама