дивись.info

У Львові відбудеться проект «Єднаючи Україну: історико-культурне порозуміння за досвідом Європи»

У п’ятницю, 26 лютого, у великій сесійній залі Львівської міської ради студенти львівських вузів, активісти, любителі культури й історії, усі охочі зможуть послухати доповідачів, які виступлять у рамках проекту «Єднаючи Україну: історико-культурне порозуміння за досвідом Європи». Про це повідомила прес-служба ЛМР.

Зокрема, співорганізатор ініціативи «Крим SOS” та “Кримського будинку у Львові”, громадський діяч Алім Алієв розповість, як вимушені переселенці з півострова, зокрема, кримські татари, адаптуються до життя на теренах Львівщини. Доцент кафедри історії філософії Львівського університету Андрій Дахній поділиться історичним досвідом порозуміння серед німців різних земель ФРН, і що може винести з цього Україна. Доктор історичних наук Мирон Капраль розкаже про співіснування національних громад (польська, вірменська, русинська, єврейська тощо) у стародавньому Львові. За словами Мирона, серед різних громад також існували суперечності, тож подібні уроки минувшини допомагатимуть у майбутньому.

Після обіду триватиме дискусія «Історична поліетнічність українських земель – шлях до протиріч чи порозуміння?». Організатор форуму -LIONS Сlubs International.

Довідка

Наприкінці лютого у Львові відкривається міжрегіональний форум «Єднаючи Україну: історико-культурне порозуміння за досвідом Європи». Сьогодні між різними регіонами нашої держави існують певні відмінності: культурні, мовні, історичні… Часто-густо ці відмінності (які подекуди ще й навмисно підігріваються ззовні) стають причиною протиріч між мешканцями України. Тож метою форуму є залучення активного прошарку суспільства, насамперед, молоді, в розвіюванні негативних стереотипів стосовно один одного. При цьому використовуватиметься європейський досвід вирішення подібних питань, зокрема, Німеччини, Польщі.

Форум відбуватиметься на теренах двох прикордонних областей – Львівської (із заходу) і Харківської (зі сходу). Протягом лютого-квітня в рамках ініціативи пройде 6 заходів в обох обласних центрах, що допомагатиме мешканцям цих областей налагоджувати спільний діалог. На початкових сесіях у Львові й Харкові (орієнтовно, 10 березня) проходитимуть відриті слухання для усіх охочих, розповідатиметься про європейський досвід подолання міжрегіональних протиріч.

Другий етап складатиметься з поїздками мешканців Харківщини і Львівщини один до одного, де мешканці однієї області ознайомлюватимуться з побутом, звичками і традиціями іншої області, а також у діалозі шукатимуть шляхи якнайкращого порозуміння. Для цього буде відібрано по 20 молодих активістів з кожного з регіонів; у середині березня львів`яни два дні гостюватимуть у харків’ян, а за тиждень прийматимуть тих у себе. На заключних сесіях у Харкові й Львові підбиватимуться підсумки роботи в обох групах, учасники викладуть напрацювання попередніх модулів щодо шляхів порозуміння між регіонами.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама