дивись.info

Садовий закликав львів’ян долучатись до реєстрації петицій

Міський голова Львова Андрій Садовий закликав мешканців міста бути активними та подавати свої електронні петиції до міської ради.

«У нашому місті запрацював ще один механізм висунення громадських ініціатив. Будь-хто може виступити з петицією на ту чи іншу тему на сайті e-dem.in.ua і у випадку, якщо петиція набирає тисячу голосів, міська влада береться за її розгляд. Закликаю вас бути активними та висувати свої ініціативи до міської влади», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Нагадаємо, Львів долучився до Єдиної системи місцевих петицій, і мешканці можуть реєструвати свої звернення, пропозиції та вимоги до посадовців і депутатів міськради.

Подати електронне звернення можна на веб-сайті Єдиної системи місцевих петицій (e-dem.in.ua), зареєструвавшись там, або ж скориставшись системою BankID. Посилання на цей ресурс буде також розміщено на сайті Львівської міської ради та інформаційному порталі депутатів. Передбачається, що збір підписів до поданих петицій триватиме 2 місяці. За цей час звернення повинне зібрати не менш ніж 1000 підписів, і лише після цього його розглядатимуть. Петиція надходитиме в міське управління «Секретаріат ради», звідки потраплятиме на розгляд профільних виконавчих органів. Останні готуватимуть проекти рішень та інформуватимуть міського голову. Після цього міський голова буде скеровувати рішення на розгляд профільних комісій.

Єдину систему місцевих петицій створено в рамках швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування.

Довідка

Електронна петиція – це колективне звернення громадян до Львівської міської ради, яке є однією з форм участі територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування. Е-петиції повинні стосуватись питань, які відносяться до повноважень та компетенції органу місцевого самоврядування, відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та законодавства України.

Для створення е-петиції до Львівської міської ради, її автор заповнює спеціальну форму на веб-сайті e-dem.in.ua, авторизувавшись, вказавши заголовок та суть, надавши фото чи відео, яке ілюструватиме петицію (на власний розсуд). До петиції можна додавати проекти актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування. Упродовж 2 робочих днів з моменту подачі її перевірятиме адміністратор сайту на відповідність вимогам. Збір підписів на підтримку петиції триватиме 60 днів з моменту опублікування на сайті.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама