дивись.info

«Самопоміч» вимагає обґрунтованих тарифів на електроенергію

Депутати обласної звернулися до Парламенту, Кабміну та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з проханням встановити справедливі тарифи для населення.

«Таке стрімке підвищення тарифів ми вважаємо невмотивованим, – коментує заступник голови фракції «Самопоміч» в ЛОР Роман Кізима. – Тому ми виставили перед відповідальними державними органами ряд вимог, виконання яких полегшить фінансове навантаження на мешканців».

Відтак депутати вимагають невідкладно провести додаткові розрахунки та вжити всіх необхідних заходів для встановлення справедливих та обґрунтованих тарифів. Розширити перший блок споживачів, для яких встановлена найменша ставка по тарифах, шляхом підвищення обсягу місячного споживання електроенергії для цієї категорії.

Разом з тим у ЛОР закликають активніше впроваджувати заходи з енергозбереження, а також впровадження сучасних технологій та модернізацію мереж.

«Для подальшого забезпечення прозорості у сфері енергетики та комунальних послуг, у Верховній Раді потрібно невідкладно доопрацювати та прийняти законопроект № 2966, «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», що передбачатиме механізм чесного та незалежного відбору членів до Комісії. Це стане гарантією неупередженості цього органу», – додає Роман Кізима.

Нагадаємо, у лютому минулого року Постановою НКРЕКП запроваджено поетапне підвищення тарифів на електроенергію для населення. Так для потреб населення запровадили три блочні тарифи, які встановлені відповідно до обсягів місячного споживання електроенергії.

 З 1-го березня споживачі першого блоку (до 100 кВт/год на місяць) сплачуватимуть по 57 копійок за кВт-годину замість 45,6 коп. Для споживачів другого блоку (від 100 до 600 кВт/год на місяць) встановлюється тариф у розмірі 99 коп. за кВт/год при тому, що до 1 березня тариф складав 78,9 коп. за кВт/год. І найвищий тариф розміром 156 коп. за кВт/год., платитимуть споживачі третього блоку, що споживають понад 600 кВт/год. на місяць.

 З 1 вересня цього року тарифи знову зростуть на 25%, 30% та 5% для кожного з блоків відповідно.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.