дивись.info

У Львові чотири особи отруїлись чадним газом

6 березня о 12:15 год. на вул. Варшавській (Шевченківський район) отруїлися чадним газом 2 особи, з них 1 дитина, жителі м. Львова, яких у стані різного ступеня важкості було доставлено до медичних закладів м. Львова.  А 7 березня о 19:13 год. на вул. Пекарській в квартирі на четвертому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку отруїлись чадним газом 2 особи: 1957 і 1994 років народження. Про це повідомила прес-служба ЛМР.

Мешканка 1962 року народження (15% карбоксигемоглобіну) була доставлена до Львівської обласної клінічної лікарні. Після проходження барокамери потерпілу у задовільному стані відпустили додому.

Дитину 2007 року (35% карбоксигемоглобіну) госпіталізували до реанімаційного відділення Львівської комунальної міської дитячої клінічної лікарні. Стан потерпілого на 06:00 год. 7 березня – середньої важкості.

Працівники ПАТ «Львівгаз» тимчасово припинили подачу газу до будинку. Причини події – з’ясовуються.

А 7 березня о 19:13 год. на вул. Пекарській в квартирі на четвертому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку отруїлись чадним газом 2 особи: 1957 і 1994 років народження. Потерпілих у середньому ступені важкості доставили до реанімаційного відділення Львівської обласної клінічної лікарні.

Працівники ПАТ «Львівгаз» тимчасово припинили подачу газу до квартири. Причина події – з’ясовується.

Як свідчать аналізи, більшість нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням людей чадним газом, відбувається через порушення абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів та пічного опалення, несанкціоноване втручання власників газового обладнання в роботу системи газопостачання та конструкцію газових приладів, несправну систему димовідведення та вентиляції.

Пам’ятайте, що кожна людина повинна відповідально ставитися до безпечного поводження з газом у побуті, адже постраждати може не тільки вона сама, а й близькі та рідні, сусіди. То ж радимо вам – уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном «104».

Закликаємо мешканців неухильно дотримуватися правил експлуатації побутових газових приладів з відводом продуктів згоряння у димохід.

Користуючись газовими приладами, мешканці повинні:

– відкривати кватирку на час роботи газових приладів;

– перевіряти наявність тяги в димоходах та вентиляційних каналах;

– слідкувати, щоб димові та вентиляційні канали були завжди справні;

– не закривати решітку вентиляційного каналу;

– не залишати працюючі газові прилади без нагляду;

– вчасно виявляти відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах і повідомляти про це будинкоутримувачів;

– після закінчення користування газовими приладами перекрити крани на газових приладах і перед ними;

– не використовувати газову плиту для обігріву приміщення;

– у разі несправності газового обладнання, викликати працівників ПАТ «Львівгаз»;

– негайно перекрити контрольні крани на газових приладах, у разі витоку газу або раптового припинення подачі газу, і повідомити аварійну службу за телефоном «104».

Щоб уникнути отруєння токсичними компонентами вихлопних газів або продуктів горіння:

– не залишайтесь у непровітрюваному гаражі, де знаходиться автомобіль з включеним двигуном;

–  заводячи машину в гаражі, завжди відкривайте двері;

–  не залишайте дітей без нагляду, не дозволяйте їм пустощів з вогнем;

– контролюйте процес приготування їжі, аби приготування вечері чи сніданку не стали лихом.

У разі появи перших ознак отруєння чадним газом або токсичними компонентами вихлопних газів чи продуктів горіння (головний біль, запаморочення, загальна слабкість, нудота, блювота), необхідно не займатись самолікуванням, а негайно викликати лікаря за телефоном «103» або сповістити сусідів про потребу медичної допомоги.

Бережіть своє життя та життя близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності!

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.