дивись.info

У Львові триває виставка речей митрополита Шептицького

У Львові триває виставка речей митрополита Шептицького

У Львові триває унікальна виставку речей, які належали митрополитові Андреєві Шептицькому. У колекції – священицький одяг, ужиткові речі митрополита, а також мощі, які він на початку XX століття привіз з Ватикану, інформує Дивись.Інфо.

Виставку «Шлях до святості» експонують у львівському храмі блаженного Климентія Шептицького на вулиці Кривоноса. Колекція налічує близько 120 експонатів, які у часи підпілля УГКЦ монахи та віряни переховували від радянської влади. Більшість з них сьогодні були вперше виставлені на загальний огляд.

За словами доктора богослов’я, мистецтвознавця, отця Севастіяна Дмитруха, до експозиції увійшли також портрети Андрея Шептицького, авторами яких є знані іконописці – Анатоль Яблонський, Михайло Бойчук, Микола Бідняк.

«Вперше можна побачити мощі святих, які митрополит Андрей привіз з Ватикану, серед яких є навіть частинка одежі Ісуса Христа. Важливо, що всі вони мають так званий «автентик» – документ із підписом і печаткою митрополита Шептицького, який засвідчує їхню автентичність», – сказав отець Севастіян Дмитрух.

Додамо, що експозиція буде відкрита для огляду до кінця травня цього року.

Відео з представлення колекції речей які належали митрополитові Андреєві Шептицькому:

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.