дивись.info

Львів отримав програму цифрового перетворення до 2020 року

Рада затвердила Програму цифрового перетворення Львова на 2016-2020 роки. Метою її є досягнення світових стандартів надання адміністративних та комунальних послуг, відкритості та доступності влади міста, ефективності управління господарством міста, з використанням інформаційних технологій у всіх сферах життєдіяльності міста. Про це повідомила прес-служба ЛМР.

«Одним із основних пріоритетів у стратегії розвитку міста, відповідно до стратегії підвищення конкурентоспроможності міста, є ІТ-індустрія. Розвиток електронного урядування у Львові, впровадження різноманітних інструментів е-демократії є важливою складовою у розвитку сучасного європейського міста. Електронне урядування забезпечує нові форми комунікації між громадянами, бізнесом та владою, безперешкодний доступ до публічної інформації, сприяє участі мешканців у процесах управління містом, покращенню якості надання послуг населенню та наближенню їх до вимог мешканців», – зазначено у відповідній ухвалі.

Відтак, основними завданнями Програми є:

 1. Оновлення, консолідація та уніфікація програмних і технічних ресурсів (комп’ютерної техніки, мережевого обладнання та оргтехніки) для забезпечення гнучкості їх використання та надійної роботи інформаційно-комунікаційної структури.
 2. Створення системи інформаційної безпеки.
 3. Автоматизація діяльності Львівської міської ради та комунальних підприємств.
 4. Впровадження електронних сервісів для оптимізації спілкування між мешканцями та виконавчою владою.
 5. Впровадження проектів інформатизації для модернізації всіх сфер діяльності міста.
 6. Розвиток співпраці з ІТ-компаніями та їхніми асоціаціями.
 7. Реалізація програм навчання та підвищення комп’ютерної грамотності мешканців.

Для забезпечення втілення мети та реалізації вищенаведених завдань планують провести такі заходи:

 1. Визначити потреб в оновленні, консолідації та уніфікації програмних та технічних ресурсів (комп’ютерної техніки, мережевого обладнання і оргтехніки) для гнучкості їх використання та надійної роботи інформаційно-комунікаційної структури; забезпечити безпеку передачі даних.
 2. Автоматизувати діяльність роботи Львівської міської ради та комунальних підприємств (е-документообіг, «Відкритий бюджет», е-закупівлі, е-петиції, Портал відкритих даних тощо).
 3. Впровадити сервіси якості та спрощення спілкування між мешканцями та виконавчою владою (розвиток проекту «Особистий кабінет мешканця», електронно-цифровий підпис у міськраді та комунальних підприємствах, Картка львів’янина для мешканців міста, контактно-інформаційний портал «Гарячої» лінії міста тощо).
 4. Впровадити проекти модернізації сфер діяльності міста (інформатизація навчальних закладів, відкритий бюджет закладів охорони здоров’я та навчальних закладів, система моніторингу ефективності теплопостачання та водопостачання, показників довкілля та санітарних норм у школах та садочках, єдиний електронний квиток, електронно-медична картка в міський лікарнях та поліклінічних відділеннях, новітні технології в системі паркування та ін.).
 5. Залучити ІТ-компанії до соціальних проектів.
 6. Реалізувати програми навчання та підвищення комп’ютерної грамотності населення.
 7. Популяризувати електронне урядування та інновації (зокрема, через Форум е-урядування).

«Якраз сьогодні розпочався форум електронного урядування. Присутні наші колеги зі Швеції, Естонії, Франківська, які є партнерами Львова. Чому взагалі нам потрібно швидше рухатися у питаннях електронного урядування? Тому що це мінімізує корупцію, дає більший комфорт для мешканців та економить папір. Уже сьогодні, коли ми розпочали перший етап впровадження електронного врядування у Львові, ми на 20% зменшили потребу паперу на друк документації і у 8 разів пришвидшили всі процеси. Це дуже великий результат», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Фінансове забезпечення Програми здійснюватиметься у межах кошторисних призначень, передбачених у міському бюджеті Львова, а також за рахунок коштів інвесторів, спонсорської допомоги, донорських коштів та грантів, у тому числі міжнародних, не заборонених законодавством України.

Зрештою, передбачається, що виконання заходів реалізації програми сприятиме зростанню прозорості та ефективності влади, ефективності роботи муніципальних інформаційних систем, швидкості і якості прийняття управлінських рішень, а також оперативному та якісному наданню адміністративних і соціальних послуг населенню, оптимізації дорожнього руху та роботи громадського транспорту, оптимізації енергоспоживання та зменшенню бюджетних витрат.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.