дивись.info

Реформа місцевого самоврядування на Львівщині реалізовується, однак є прорахунки

Реформа місцевого самоврядування на Львівщині реалізовується, однак є прорахунки

Про це сьогодні, 18 березня, під час прес-конференції розповів аналітик громадської організації “Європейський діалог” Тарас Баранецький, інформує Дивись.Інфо.

За його словами, що за результатами 2015 року, можна однозначно сказати, реформа на Львівщині реалізується.

«Зроблені перші важливі кроки: cхвалений Перспективний план, який частково затверджений Кабміном, близько 10% органів місцевого самоврядування області пройшли процедуру добровільного об’єднання та отримали позитивні висновки від облдержадміністрації. Також проведені перші вибори в 15-ти громадах, які  в 2016 році отримали прямі трансферти з Держбюджету та розширену дохідну базу і повноваження»,- сказав Тарас Баранецький.

Однак він зазначив, що протягом минулого року зроблені помилки і прорахунки.

«Перспективний план, схвалений облрадою, розроблявся на рівні районів та без розрахунку фінансової спроможності громад. Це швидше політичний документ, а не фінансово-господарський. Значна частина вже створених громад є дрібними, тому їхня спроможність на даному етапі викликає сумніви», – зазначив Тарас Баранецький.

Також Тарас Баранецький , що інформаційно-роз’яснювальна кампанія, яку проводив Офіс реформ, не охопила мешканців населених пунктів. Інформація про реформу на семінарах не потрапляла до сільських та селищних голів, які її трактували дуже довільно. Враховуючи перш за все свої інтереси та розуміючи загрозу втрати влади внаслідок об’єднання.

«На даний час зарано говорити, що реформа на Львівщині перейшла точку неповернення та набрала позитивної динаміки. У великій мірі це залежатиме від результатів діяльності перших громад та від оцінки. Яку дадуть жителі цих громад. Наразі, протягом перших місяців 2016 року на Львівщині не створено жодної громади», – додав аналітик.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.