дивись.info

У Львові затвердили нові правила поводження з тваринами

У Львові затвердили нові правила поводження з тваринами

Аби покращити санітарний стан міста та забезпечити загальну безпеку громадян, Львівська міська рада ухвалою сесії затвердила нові правила утримання і поводження з тваринами.

Правила спрямовані на забезпечення безпеки життя та здоров’я людей, укріплення моральності й гуманності суспільства, захист від страждань і загибелі тварин внаслідок жорстокого поводження з ними, захист їхніх природних прав.

«Це колективна праця разом із зоозахисниками Львова, які подали свої пропозиції ще наприкінці минулого року. Майже усі ці пропозиції були враховані. Можемо відзначити, що Львів у питанні стратегії поводження з тваринами посідає одну з перших позицій в Україні», – відзначив під час розгляду проекту ухвали Секретар Ради Анатолій Забарило.

Так, утримання та поводження з тваринами у Львові повинне, згідно з текстом ухвали, ґрунтуватися на таких принципах:

  1. Забезпечення дружнього співіснування людей і тварин та дотримання безпеки при поводженні з тваринами.
  2. Дотримування санітарно-гігієнічних та ветеринарних норм і правил утримання та поводження з тваринами.
  3. Забезпечення умов життя тварин, які відповідають їхнім біологічним, видовим та індивідуальним особливостям.
  4. Жорстоке поводження з тваринами є несумісним з вимогами моральності та гуманності, спричиняє моральну шкоду людині.
  5. Право власності та інші речові права на тварин у разі жорстокого поводження з ними можуть бути припинені відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» тощо.

При утриманні домашніх тварин забороняється:

  1. Завдавання домашнім тваринам болю і страждань, окрім випадків, коли життю та здоров’ю людей і тварин загрожує безпосередня небезпека.
  2. Організація, проведення і пропаганда собачих боїв, інших заходів, які допускають жорстокість стосовно тварин.
  3. Використання обладнання, інвентарю, які травмують тварин.
  4. Нанесення побоїв, травм з метою примушення тварин до виконання будь-яких вимог.

Загалом, умови утримання тварин повинні відповідати їхнім біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, а також задовольняти їхні природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, природній активності тощо. Місце утримання тварин повинне бути обладнане таким чином, аби забезпечити необхідний простір, температурно-вологісний режим, природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин з природним для них середовищем.

У разі виникнення підозри на наявність у тварини захворювання особа, яка її утримує, зобов’язана негайно ізолювати таку тварину і звернутися до ветеринарного лікаря.

Евтаназія домашніх тварин допускається тільки за висновками ветеринарних спеціалістів щодо порушень у поведінці тварини, які є незворотними і не підлягають змінам, щодо наявності у тварини невиліковного захворювання для припинення її страждань, за наявності незатребуваних новонароджених сліпих цуценят на території ЛКП «Лев» або під час відлову, а також в інших випадках для запобігання спричиненню шкоди життю, здоров’ю та майну громадян, окрім випадків використання тварини з метою припинення злочинних посягань громадян. За висновками ветеринарних спеціалістів умертвіння допускається тільки за участю фахівця з ветеринарної медицини і винятково засобами, які гарантують швидку і безболісну смерть. Забороняється отруєння тварин будь-якими засобами.

Також передбачено обов’язкову реєстрація собак, що утримуються фізичними або юридичними особами на території міста, та добровільну реєстрація котів, що проводиться за бажанням власника. Реєстрацію (перереєстрацію) та облік тварин здійснюють ЛКП «Лев», установи ветеринарної медицини, інші установи та організації, уповноважені ЛКП «Лев».

Окрім цього, текстом ухвали затверджено засади утримання і поводження з домашніми тваринами, правила регулювання чисельності безпритульних тварин, особливості утримання диких тварин у неволі та сільськогосподарських тварин і птиці, правила поводження з тваринами, що використовуються у видовищних заходах, спорті, при організації дозвілля тощо. Окремий підрозділ Правил присвячено притулкам для тварин.

Під час розгляду проекту ухвали слово надали представнику громадських активістів – зоозахисників. «У жодному українському місті нема прецеденту, коли такі важливі питання ми розглядаємо, даючи можливість представникам громадськості виступати перед депутатами. На мою думку, це є прояв великої поваги і пошани до тої роботи, яку вони проводять. Ми це шануємо і поважаємо. Але ми, тут присутні, несемо відповідальність, у тому числі – і юридичну, і кримінальну – за будь-яку дію, а громадськість нам у цьому допомагає», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.