дивись.info

До 145-річчя від дня народження Лесі Українки у Львівській обласній філармонії прем’єра твору

Сьогодні, 24 березня, о 19:00 год. у Львівській обласній філармонії відбудеться прем’єра твору Мар’яни Лисенко «П’ять пісень на вірші Лесі Українки» у виконанні британської солістки українського походження Марії Гулик з нагоди 145-річчя від дня народження Лесі Українки. Про це повідомила прес-служба ЛМР.

Марія Гулик та Мар’яна Лисенко вперше виступатимуть у Львові разом із Струнним квартетом «Фенікс».

«Я виконувала роль «Української жінки», дуже красива опера, композитор К. Бодров. Мар’яна давно хотіла написати цикл на дивовижні, прекрасні вірші Лесі Українки. І так як Леся Українка мала дуже непросту, часом трагічну долю, Мар’яна шукала співачку, яка змогла б ще й драматично наповнити цей цикл. І в мене повірила, створила для мене цей дивовижний, дуже мною улюблений, цикл. Прем’єра циклу відбулася у Франції на музичному фестивалі у м. Віссембург, з талановитими музикантами з Берліна квартетом «Атріум». Цикл мав великий успіх. І нашою мрією стало виконати його в Україні. Ми маємо українське коріння, дуже любимо Україну. Я росла біля Києва, і дуже рада що зможу побачити Львів. Рада що український дебют циклу відбудеться у Львові»,- розповіла Марія Гулик.

«П’ять пісень на вірші Лесі Українки», Мар’яна Лисенко написала в 2013 р., до 100-річчя від дня смерті поетеси. Про свої співпереживання з долею Лесі Українки Мар’яна Лисенко говорить: «Її доля сповнена скорботи: втрата коханого (Мержинського), участь в революційному русі, важка хвороба, що приносить сильні страждання, передчуття ранньої смерті. Все це відображено в рядках, написаних Лесею, майже всі її вірші пронизані болем».

«П’ять пісень» збудовані за життєвим шляхом Лесі Українки. Четверта пісня про прощання з життям. Заключна ж пісня є відчайдушним гопаком, перемогою над смертю, життям, що живе в рядках написаних Лесею Українкою».

Окрім цього, слухачі почують «Шість романсів» Петра Чайковського та Модеста Мусоргського, які прозвучать у виконанні піаніста Мирослава Драгана і Струнного квартету «Фенікс».

Інформація за телефоном: Ольга Максим’як, відділ реклами та маркетингу, тел.:0981301061; 0676734210.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.