дивись.info

Мешканці Рясне-2 продовжують виступати проти будівництва індустріального парку

На території мікрорайону «Рясне-2», де зараз триває будівництво індустріального парку, мешканці с. Рясне-Руське без жодних документів облаштували городи. 2 тижні тому місто почало встановлювати тут електропідстанцію, однак люди вийшли на пікет і перешкодили роботі техніки. Розмова з ними ні до чого не призвела, відтак місто розглядає компромісні варіанти врегулювання ситуації. Про це пише прес-служба ЛМР.

Як пояснив в.о. директора департаменту містобудування Львівської міськради Сергій Коровайник, у 1988 році коригувалась межа міста Львова, і частину територій було до нього приєднано – зокрема, і Рясне-2 та ті території, які знаходяться поряд. Однак при рішенні Верховної Ради УРСР не залишилось жодних графічних матеріалів. «Тобто, прийнято рішення, що Львову передають низку територій, але графіків під це рішення немає. Зараз цим апелює Рясне-Руське, вважаючи, що коли Львову передавалось Рясне-2, ті території, де мешканці зараз мають городи без жодних документів, місту не надали. Водночас, на всіх графічних матеріалах, починаючи з 90-х рр., усі ті території, де зараз має бути Індустріальний парк, рахуються за містом Львовом. Тобто, якщо ми візьмемо будь-яку карту, скажімо, кадастрову карту України чи будь-яку карту Львова, де є зазначено межі, то побачимо, що ті території, на які претендує Рясне-Руське, є в межах міста. Водночас, у нас є низка архівних графічних матеріалів, починаючи з 90-х рр., які засвідчують, що ті території рахуються за містом Львовом: є кадастрова карта, яка також це засвідчує, є так звана Форма 6-зем, яка веде облік земель. Також у нас є лист-роз’яснення з Обласного управління держкомзему, яке дає інформацію щодо розмежування території Львова та Яворівського району, в межі якого входить Рясне-Руське. У нас є роз’яснення, що територія Яворівського району завершується до Рясного-2», – пояснює посадовець.

Та, незважаючи на все вищевказане, на тій території, де зараз триває облаштування Індустріального парку, мешканці с. Рясне-Руське без жодних документів мають городи. Близько 2 тижнів тому місто розпочало там облаштування електропідстанції для живлення району. ЛКП «Львівсвітло» отримало для цього невеличку земельну ділянку. Однак, коли почались земляні роботи із влаштування тієї підстанції, мешканці Рясної-Руської, які там садять городи, вийшли на пікет і не дозволили техніці працювати, розповідає Коровайник. «Ми терміново туди виїхали. Була розмова з мешканцями, але це ні до чого не призвело. Зараз ми шукаємо компромісні рішення, аби врегулювати ситуацію: наприклад, залишити певні території за Рясною-Руською. Земельна ділянка під Індустріальний парк вже навіть не у власності міста – її продали інвестору. Відповідно, навіть пропонувати її ми не маємо юридичного права. Та й ми б цього не робили. Зараз ми на стадії перемовин. Хочеться вірити, що здоровий глузд переможе. Юридичне управління звернулось у правоохоронні органи щодо перешкоджання державним органам у здійсненні своїх повноважень: «Львівсвітло» не може встановити підстанцію на земельній ділянці, яка за ним оформлена. Тобто, ми шукаємо різні механізми», – відзначає він. Водночас, підкреслює: те, що зараз робить Львів, йде на користь не лише місту, адже якщо буде велика кількість робочих місць, то тими привілеями зможе скористатись не лише мешканець Львова. «Також слід пам’ятати, що інвестиції в цей регіон водночас потягнуть за собою інші інвестиції. Місто Львів готове на певні компромісні рішення. Однак, якщо з Індустріального парку піде інвестор, то це буде негативний меседж для інших, потенційних», – додає посадовець.

Нагадаємо, нещодавно міський голова у своєму відеозверненні зазначив, що для міста будівництво індустріального парку є надважливим. Наразі тут прокладено майже усі необхідні комунікації – воду, каналізацію, електроенергію тощо. Наступник етап – будівництво підстанції, якому група людей зараз чинить опір.

Торік місто підписало угоду про створення індустріального парку в районі Рясне-2. Інвестором виступає голландська компанія CTP – один з найпотужніших в Європі операторів сучасних промислових парків. Для Львова це дуже важлива інвестиція – декілька тисяч нових робочих місць і перший індустріальний парк в Україні, який буде збудований за усіма європейськими стандартами.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.