дивись.info

На кордоні прикордонники України та Польщі відстежили польоти малих літальних апаратів

Аналіз обстановки та прогноз її розвитку вказує на суттєве збільшення кількості спроб використання злочинними групами літаків та малих літальних апаратів, в тому числі дронів, для здійснення протиправної діяльності на державному кордоні з державами-членами Євросоюзу. Такі дії підпадають під ознаки скоєння злочину, передбаченого ст. 334 Кримінального кодексу України «Порушення правил міжнародних польотів». Про це Дивись Інфо повідомила прес-служба ДПСУ.

Чергові дві спроби використання малих літальних апаратів зафіксували українські прикордонники спільно зі своїми колегами з Польщі. Зокрема, польоти МЛА відслідкували на ділянках Луцького та Львівського прикордонних загонів і на суміжній території. Прикордонники двох держав помітили їх за допомогою тепловізійних приладів спостереження. Літальні апарати порушниками використовували в темний час доби, у такий спосіб, скоріш за все, намагаючись переправити товари через державний кордон. По даних фактах були поінформовані підрозділ ППО та взаємодіючі органи. Вже під час прикордонно-представницької зустрічі прикордонники України та Польщі обміняються деталями. В даний час встановлюються особи причетні до цих правопорушень та можливі місця запуску МЛА і скидання товарів.

Відмітимо, що найбільш активно використовуються ділянки кордону в межах Львівської, Закарпатської та Волинської областей. При цьому у минулому році прикордонники у взаємодії з іншими правоохоронними органами затримали 9 малих літальних апаратів. За 2 місяці цього року спільно з співробітниками СБУ та Нацполіції в тилових районах виявлено та затримано 2 пілотів, 2 літаки АН-2 та значну партію контрабандних сигарет.

Зазначена протиправна діяльність має ознаки добре організованого транскордонного характеру, а випадки порушення повітряного простору переважно були пов’язані зі спробами незаконного переміщення через державний кордон тютюнових виробів та незаконних мігрантів.

Аби якісно протидіяти незаконному використанню малорозмірних повітряних суден, окрім тісної взаємодії з вітчизняними та іноземними правоохоронними органами, з кінця минулого року за ініціативи Адміністрації Держприкордонслужби Генеральним штабом ЗСУ залучено літаки Повітряних Сил та вертольотів армійської авіації Сухопутних військ. Повітряне патрулювання здійснюється з мобільними групами Держприкордонслужби на борту. За цей час вже проведено майже 30 патрулювань повітряного простору в здовж державного кордону з державами-членами Європейського Союзу.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.