дивись.info

Протягом місяця у Вроцлаві діятиме резиденція Львова

Протягом місяця у Вроцлаві діятиме резиденція Львова

Львівська резиденція на Львівській вулиці у Вроцлаві. Потягом цілого місяця у Вроцлаві, що разом з Сан-Себастьяном цього року носить титул Європейської столиці культури, триватиме українська програма. Львів став третім містом, яке на засадах офіційного партнерства долучилося до участі у ЄСК 2016, і через свою присутність прагне продемонструвати усю палітру українського культурного різноманіття.

«Культура – це саме той міст, який дає змогу будувати і налагоджувати співпрацю. Завдяки нашим партнерам ми матиме змогу протягом місяця показати Україну і Львів світу. Добра кава, прекрасна гастрономія, чудова атмосфера. Це все буде цілий місяць у Вроцлаві вже в квітні. Всіх, хто в цей час буде у Вроцлаві, запрошуємо сюди. Буде неймовірно гарно та атракційно і з’явиться ще більше і більше бажання приїхати і побачити це все в оригіналі у Львові», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Основні жанрові напрямки Львівського місяця у Вроцлаві – кіно, візуальне мистецтво, література, музика та дискусії. Також обіцяють окрему програму для дітей та інтерактивні творчо-ремісничі майстерні на Львівській вуличці – провулку на Вроцлавському ринку (Przejście Garncarskie), який стане основною «українською» локацією у Вроцлаві протягом квітня.

«Європейський Союз має програму  Європейської столиці культури. Програма ця була розпочата ще в 1985 році, вона декілька разів у процесі функціонування реформувалась, і у сучасному вигляді, починаючи з 2009-го року, Європейська комісія двом містам присуджує титул Європейської столиці культури. Одне місто – це місто старої Європи, інше місто – це місто, яке презентує нову Європу, тобто ті країни, які долучились до Європейського Союзу з 2005-го року. Власне, у 2016 році такими містами-репрезентантами стали, відповідно, Сан-Себастьян, Іспанія, та Вроцлав, Польща.

Але є ще третє місто – місто Львів. Фактично, мова йде про унікальний і безпрецедентний випадок, коли титул Європейської столиці культури вперше за всю історію розділятиме місто, яке не є у складі Європейського Союзу. А це є результатом добрих і тісних партнерських стосунків нашого міста і міста Вроцлава,  водночас – це  визнання на Європейському рівні наших досягнень, спадщини і культури.

Це унікальна можливість ще більше презентувати культуру і Львова, і України загалом у Вроцлаві і на Європейському рівні. Часовий період представлення міста Львова – квітень, період між Великоднем, період весняного пробудження. Є насичена культурна програма, що охоплює 5 основних напрямків: кіно, література, музика, візуальне мистецтво та програма дискусій», – відзначив Михайло Мороз, в.о. начальника управління культури ЛМР.

Поруч, у кам’яниці на Ринку, 25, вроцлав’яни та гості міста зможуть оглянути УКРАЇНСЬКИЙ ЗРІЗ: переТВОРЕННЯ – ІІІ Трієнале сучасного українського мистецтва (куратор Влодко Кауфман, координатор Ліда Савченко-Дуда). У рамках ЗРІЗУ також буде презентовано окремий кураторський проект Яніни Пруденко та Андрія Лініка – [Де][Ре]Конструювання, присвячений історії українського медіа- мистецтва. Окрім того, експозицію супроводжуватиме щотижнева програма українського перфомансу.

Кінопрограма у кіноцентрі Нові Горизонти запропонує гостям культурної столиці понад два десятки українських фільмів – класичних (як-то твори Дзиґи Вертова, Віктора Іванова чи Сергія Параджанова) і нових (як нашуміле «Плем’я» Мирослава Слабошпицького чи «Жива ватра» Остапа Костюка). Усі кінофільми будуть транслюватися з польськими субтитрами.

Літературна та дискусійна програми відбудуться у так званому Львівському клубі – на час квітневого проекту клуб «Почитанка» на Львівській вуличці перетвориться на клуб «Під клепсидрою», і стане основним місцем для українських акцій у Вроцлаві. Основна подія літературної програми – презентація поетичної антології ЛИСТИ З УКРАЇНИ, що вийде в українсько-польському та українсько-англійському варіантах.

«Дуже приємно, що цей проект викликає інтерес, бо насправді він є унікальним у сенсі масштабу. Протягом цілого місяця ми будемо демонструвати та залучати до української культури не тільки поляків, а й гостей Вроцлава. Адже, Вроцлав  приймає велику кількість туристів, зокрема з Німеччини.

Це завдання насправді дуже амбітне, бо складно сказати, що в якийсь місяць воно буде повністю виконане. Тому ми думали про Львів у цьому проекті, як про вікно, через яке Європа зможе побачити Україну. Через яке ми запрошуємо побачити те, що є не тільки в Україні, а й в інших містах і не тільки тепер, а й в історії. Тому в програмі можна побачити таку класику, як «Тіні забутих предків», яку показували всюди сотні разів, однак без якої не можна уявити ретроспективу чи панораму українського кінематографа. Але також можна побачити і фільм «Плем’я», який минулого року зривав емоції в світі і вже став відомим як культурний продукт, конкретно український.

Ми сподіваємося, що ця програма не так покаже повну палітру, як заохотить побачити більше та приїхати ще раз до Львова. Ідеальний конкурс столиці культури – це коли конкурс приїхав до Львова. Оскільки це все відбувається у варіанті виїзної участі в конкурсі, то нам би хотілося все-таки отримати якнайкращий результат і залучити якнайбільше людей, які захочуть приїхати до нас подивитися наші музеї, нашу архітектуру», – розповіла Євгенія Несторович, прес-секретар (UA).

Програма публічних дискусій ЛЬВІВ – ВРОЦЛАВ: ДІАЛОГ МІСТ (куратор – Зоряна Рибчинська) має на меті підняти на-гора спільні для двох культурних столиць проблемні питання: Хто творить міста сьогодні? Хто несе відповідальність за їхню спадщину? Як примирити сучасність та історію, коли все місто – пам’ятка? Протягом чотирьох зустрічей про розуміння МІСТА, його ідентичності, політики, самоусвідомлення говоритимуть Тарас Возняк, Кароль Модзелевський, Едвін Бендик, Віра Балдинюк, Ірина Янів, Пшемислав Філар, Софія Андрухович та Зємовіт Щерек.

Музична програма чисельно, напевне, буде найбільшим представництвом українських артистів у Вроцлаві (понад тридцять гуртів), і охопить одразу кілька локацій. Щовікенду у Львівському клубі та на вуличці просто неба триватимуть концерти українських колективів; 23-25 квітня у клубі Старий Кляштор – спеціальна програма СЛУХАЙ УКРАЇНСЬКЕ (Dakh Daughters, Mariana Sadovska & Christian Thomé, ҐоҐоДзИ ҐаНсКі), а 30 квітня – український акцент на сцені Світового дня джазу.

Як розповіли в управлінні IT ЛМР, на «Місяць Львова у Вроцлаві» вони будуть представляти макет дрона, який буде стояти на стенді для зовнішнього ознайомлення, також до нього буде представлене відео, як ним користуватися. Дрони повністю виготовлялися в Україні, лише деякі комплектуючі деталі докупляли з Китаю, але тим не менш, сам продукт є чисто українська продукція. А ще, IT кластер везе буклети з повною інформацією про розвиток IT у Львові: як можна замовляти послуги у Львові, які компанії представленні, з якими компаніями співпрацюють, наприклад, одна з яких, SoftServe, яка пише програмне забезпечення для Mercedes.

«Ми також хочемо представити і IT складову у Вроцлаві. Тому що, як усім відомо, Львів є IT столицею України і має амбіцію ставати IT столицею світу в майбутньому. Тому ми хочемо ще один раз нагадати про це закордоном, показати, в яких умовах працюють наші програмісти, скільки у нас є випускників з університетів, тому також в нашій львівській резиденції у Вроцлаві, ми представимо IT.

Окрім цього, ми залучимо такий атракційний елемент, розробку львівської компанії «ELEKS», таких спеціальних дронів, які можуть літати у приміщені. І будемо розповідати про те, які ще речі робляться в місті, з точки зору електронного врядування, «розумного міста», і також яким чином люди, які живуть і працюють у Вроцлаві, можуть переїжджати до Львова», – зазначив Тимофій Александронець, заступник директора департаменту розвитку, начальник управління міжвідомчої координації.

А також багато цікаво у місто Вроцлав везуть управління туризму ЛМР та відділ промоції міста.

«Для нас – це чудова нагода запросити мешканців та гостей Вроцлава до Львова. Тому протягом квітня на львівській вуличці у Вроцлаві працюватиме Центр туристичної інформації. Усі відвідувачі центру матимуть змогу дізнатися про Львів більше.

Знаю, що у нас з Вроцлавом спільні цільові ринки. До прикладу, Польща, Німеччина, Великобританія. Тому зараз теж важливо продовжити співпрацю з Вроцлавом у спільному просуванні на цих ринках, спільних туристичних маршрутах», – розповіла Галина Малець, начальник управління туризму ЛМР.

«Для Львова, для нас – це чудова нагода нагадати про себе, заявити про себе, прорекламувати себе протягом цілого місяця. Ми реалізовували такий проект «Дні Львова», де по Україні і не лише по Україні, але і у Відні, у Копенгагені, і в інших європейських містах, насправді, схема залишається подібною, ми нічого не придумуємо, лише на вуличці відкриємо резиденцію Львівську, зробимо Центр туристичної інформації, в якому більше можна буде дізнатися про Львів. Також можна буде отримати запрошення «Spotkamy się we Lwowie», таке запрошення до Львова, крім того, ще значки «Львів відкритий для світу» і інші речі.

Насправді, програма теж продумана з вікторинами. Усі везунчики отримають сюрприз – це буде приїзд до Львова, вікенд до Львова. Тому протягом цього місяця будуть такі вікторини працювати в Центрі туристичної інформації у Львові.

А ще на Львівській вулиці, окрім Центру туристичної інформації, інформаційних листівок, працюватиме ще блок гастрономії. На Львівській вулиці можна буде скуштувати львівської кави, львівської чоколяди і різних смаколиків, таких як пряників, солодощів. Усі солодкі, смачні продукти – це  бренди нашого міста. Також різноманітні львівські сувенірні крамнички будуть працювати протягом місяця на вулиці Львівській», – додала Галина Малець.

Нагадаємо, що перша презентація Львівської вулички у Європейській столиці культури Вроцлаві відбулася в часі офіційного відкриття, 15-17 січня 2016 року. Участь у ній взяли Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, Генеральний Консул України в Кракові Олег Мандюк та мер Львова Андрій Садовий. 10 березня 2016 року у Вроцлаві також відбулася прес-конференція Львівського місяця для ЗМІ, де були присутні Кшиштоф Май, генеральний директор програми Європейська столиця культури Вроцлав 2016, Рафал Козінський, Маркіян Іващишин, координатори Львівського місяця, та Ольга Хребор, прес-секретар проекту.

Офіційне відкриття Львівського місяця у Вроцлаві відбудеться 1 квітня. Детальна програма проекту доступна на сайті (у програмі можливі незначні зміни).

ОРГАНІЗАТОРИ І ПАРТНЕРИ: Європейська Столиця Культури Вроцлав 2016, Народовий Форум Музики, Львівська міська рада, Мистецьке об’єднання «Дзиґа», Львів Фундація «ТрансКультура», Україна-Польща Мистецька рада «Діалог», Львів Інститут актуального мистецтва, Львів Громадська організація «Вірменська, 35».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.