дивись.info

У Львові відбудеться вулична виставка екологічного плакату “30+5” Асоціації дизайнерів-графіків “4-й Блок”

З 28 березня до 28 квітня у Львові планується масштабна мистецька подія — протягом місця на площі Ринок у самісінькому епіцентрі міста буде презентовано експозицію робіт міжнародних дизайнерів-графіків Асоціації “4-й блок”. Про це повідомила прес-служба ЛМР.

Експозиція присвячена 30-й річниці Чорнобильської катастрофи і 5-й річниці трагедії на Фукусімі. Акція обіцяє стати  найяскравішою подією весни. Ініціативна група запрошує надати інформаційну підтримку проекту і долучитись до програми відкриття експозиції, яке заплановане на 28 березня о 15:00 (пл. Ринок, 1). Проект реалізовано за сприяння управління культури Львівської міської ради, Центру міської історії Центрально-Східної Європи та Благодійного фонду “Перша Львівська Фундація”.

Міжнародна плакатна акція “30 + 5”  – це тематична колекція екологічних плакатів, об’єднана єдиним форматом і колірною гамою зображень (всі роботи виконані в чорно-білих тонах).  Провідні дизайнери з різних країн світу створили 35 плакатів, що відображають ставлення до минулих подій, акцентувавши увагу на розумінні майбутнього розвитку людства.

Метою акції є привернення уваги львів’ян до екологічної проблематики сьогодення, методом мистецької репрезентації впливу наслідків найбільших техногенних аварій (Чорнобиль, Фукусіма) на рівні глобального осмислення відповідальності людини за суттєві зміни, що відбуваються в екосистемі Землі.

«Аварії на Чорнобиль і Фукусіма АЕС призвели до людських жертв, принесли руйнування і страждання сотням тисяч людей, нагадали нам про небезпеку техногенних катастроф, про високу ціну науково-технічного прогресу. Але вони також послужили і потужним поштовхом до осмислення глобальних екологічних проблем, переконливим аргументом на користь відмови від використання ядерної енергетики і переходу на оновлювані й альтернативні джерела отримання енергії і, врешті-решт, більш дбайливого ставлення до нашого спільного дому – планети Земля», – розповіли організатори.

Акція “30+5” буде тиражована і показана в рамках Європейського тижня пам’яті «За майбутнє після Чорнобиля і Фукусіми» з 11 березня по 26 квітня 2016 року в Україні (Харкові, Києві, Дніпропетровську, Одесі, Львові), а також у  деяких містах Європи.

Довідка

Міжнародна Асоціація дизайнерів-графіків “4-й Блок” – громадське об’єднання дизайнерів, арт-менеджерів, зацікавлених в розв’язанні екологічних проблем засобами мистецтва. Асоціація створена на добровільних засадах з метою підтримки й розвитку творчих ініціатив в області екології, дизайну й культури.

Куратор проекту — Ярослава Яковлєва, культурний менеджер, культуролог.

Акція триватиме з 28 березня по 28 квітня, за адресою: пл. Ринок, 1.

Детальна інформація про діяльність Асоціації “4й блок” на сторінці об’єднання: https://www.facebook.com/4th-Block-103518869733622/?fref=ts

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.