дивись.info

Спілка журналістів вимагає не приватизовувати друкарні

Львівська обласна організація Національної спілки журналістів України звернулась до голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина з вимогою не допустити незаконної приватизації приміщень комунальних друкарень та збільшення орендної плати комунальним засобам масової інформації.

Як повідомив заступник голови ЛОО НСЖУ Андрій Болкун до обласної організації НСЖУ звертаються представники окремих комунальних ЗМІ про надходження на їх адресу безпідставних пропозицій щодо збільшення сум орендної плати. Йдеться  про ті редакції, що орендують приміщення в обласної ради. Здебільшого такі районні газети знаходяться в одному приміщенні з друкарнями.

«На пленарне засідання сесії 29 березня виноситься проект рішення про затвердження орієнтовного переліку об’єктів спільної власності територіальних громад області, що пропонуються для приватизації у 2016 році. Серед них є чотири друкарні, – розповів заступник ЛОО НСЖУ Андрій Болкун. – Але відповідно до статті 1 Закону України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книго-розповсюдження, творчих спілок» заборонене відчуження приміщень, в яких перебувають редакції засобів масової інформації, друкарні, видавництва, книгарні, підприємства книгорозповсюдження, засновниками яких є органи державної влади, місцевого самоврядування, об’єднання громадян, державні науково-дослідні установи, навчальні заклади, трудові колективи, а також творчі спілки».

Окрім того, відповідно до абзацу 1 статті 6 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» засобам масової інформації у встановленому порядку передаються у безстрокову оренду приміщення загальнодержавної і комунальної власності, якими вони користуються для здійснення виробничої діяльності. Натомість у абзаці 3 статті 6 згаданого закону чітко наголошується, що «редакції комунальних періодичних видань … користуються орендою та послугами поштового, телеграфного і телефонного зв’язку в порядку та за тарифами, встановленими для бюджетних організацій».

Спілка журналістів також просить О.Ганущина довести зазначену інформацію про незаконність приватизації та збільшення орендної плати комунальним газетам до керівників фракцій і депутатських груп Львівської обласної ради.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.