дивись.info

У Львові курсантів вчать використовувати безпілотники

У Львові курсантів вчать використовувати безпілотники

Курсанти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, які навчаються на факультеті ракетних війсь і артилерії із гордістю називають його «орлиним зором». Йдеться про безпілотний літальний апарат із комплексом електронної апаратури візуального спостереження та визначення координат, який допомагає майбутнім офіцерам-артилеристам не лише орієнтуватись на місцевості, але й з повітря розвідувати обстановку у полі та визначати цілі.

Викладач кафедри РВіА старший лейтенант Андрій Жук навчає майбутніх офіцерів тонкощам проведення аеророзвідки. Без швидкого отримання інформації про противника, його кількість, диспозицію та озброєння в сучасному бою – важко.

Легкий літальний апарат, а у ньому ваги до трьох кілограмів, натомість, здатен діяти у радіусі до 20 кілометрів.

– Усе залежить від потужності батарей, які встановлюються на цей тип БПЛА, – говорить офіцер. – Пік висоти у цієї «пташки» до 5 кілометрів. Втім, для виконання навчально-тренувальних завдань піднімати на таку висоту її не має сенсу. Основна мета – навчити курсантів швидко готувати безпілотник до запуску, виводити апарат в заданий район і отримувати з нього дані. Адже у реальній бойовій ситуації на це відводиться не багато часу.

Викладач зазначає, що курсантам подобається поратись із БПЛА. Технічно, нічого надскладного: у легкому корпусі електродвигун, батарейний блок та чутлива камера із передавальним пристроєм, який посилає сигнал в реальному часі на рентанслятор, підключений до звичайного ноутбука із комплектом спеціалізованого програмного забезпечення, яке дозволяє вивчати картинку з камери БПЛА в реальному часі та співставляти її з мапою місцевості. А органом управління служить пульт керування подібний до того, який використовується у авіамодельному спорті.

– Сучасні хлопці «товаришують» з комп’ютерами. Розібратись у нескладному управлінні та програмному середовищі їм вистачає декількох занять. До того ж ті, хто освоїв управління та роботу на цьому «легкому» БПЛА зможуть в подальшому опанувати й інші типи подібної техніки. Сучасному артилеристу це потрібно, – зазначає старший лейтенант Андрій Жук.

IMG_0175 IMG_0177 IMG_0191 IMG_0195 IMG_0205 IMG_0219 IMG_0231 IMG_0239 IMG_0240 IMG_0241

підполковник Володимир Скоростецький

Регіональний медіа-центр МО України (м. Львів)

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.