дивись.info

У Садового пояснили, як збиратимуть кошти за паркування у центрі міста

У Садового пояснили, як збиратимуть кошти за паркування у центрі міста

У межах пілотного проекту плата за паркування у центральній частині міста зросте до 8 та 6 грн/год

Відповідно до ухвали сесії ЛМР, у Львові на 3 місяці змінять плату за паркування у центральній частині міста. Так, вартість паркування на закритих паркувальних майданчиках вул.Валовій складатиме 8 грн/год., а на відкритих – до 6 грн/год. Такі тарифи діятимуть з 1 квітня до 1 липня цього року.

Цей проект є пілотним. Впродовж 3 місяців відслідковуватимуть, як буде здійснюватися адміністрування плати і наскільки будуть застосовані санкції до водіїв, які залишають свої автомобілі і не здійснюють оплати.

«Це є адекватний розмір оплати. Ми провели порівняння з іншими містами України, до прикладу, в Одесі, Дніпропетровську, Луцьку ще з 2013-2014 років тариф був піднятий до таких розмірів. Це відповідає всім нормам, ми провели детальний аналіз, якаю має бути ціна, застосували всі ці коефіцієнти, обговорили це питання на інженерній та бюджетній депутатських комісіях. Такий тариф діятиме в порядку експерименту 3 місяці. Якщо не буде зауважень, не впаде обсяг сплати за паркування, то це означатиме, що рішення було правильне», – розповів директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза.

За його словами, якщо рівень оплати впаде, не буде доходу, то тариф відкоригують. Кошти, отримані від нового тарифу, скерують на збільшення обсягу паркоматів з можливістю безготівкової форми оплати. «Також в нас передбачається закупівля двох паркоматів для центральної частини міста. Також у нас є домовленість з MasterCard щодо передачі нам 6 кард-рідерів для безготівкової форми оплати.

Ми плануємо взяти участь у конкурсах на обслуговування паркувальних майданчиків в районі Вернісажу і в інших місцях центральної частини, то там також застосовуватимемо нові тарифи в розмірі 8 – 6 грн/год., в залежності від зони паркування. Планується ще одна закрита зона в районі Вернісажу, там теж будуть шлагбауми, в’їзні та виїзні стійки з видачею відповідних талонів, які будуть фіксувати кількість простояного часу», – зазначив директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза.

Зараз основною проблемою для ЛКП «Львівавтодор» є неплатежі на відкритих зонах паркування. «Бо більшість людей думає, що до них не можуть бути застосовані санкції за несплату. Зараз у нас довгий шлях: наші інспектори фіксують порушення, потім ми даємо запити через управління транспорту і зв’язку, щоб знайти власників транспортних засобів, після цього формуємо документи, передаємо в адмінкомісії районних адміністрацій чи сільських або селищних рад і комісії приймають відповідні рішення. Це все треба спростити. Достатньою була б фіксація і повноваження уповноважених осіб, щоб можна було спростити процедуру притягненні до відповідальності. Кошти від штрафів надходять міським, сільським, селищним радам. За цей рік ми передали близько 400 справ на розгляд адмінкомісій, минулого року було оштрафовано близько 600 водіїв. Для нас достатньо, якщо водій телефонує на нашу гарячу лінію і готовий заплатити, якщо ж не хоче, то доводиться йти таким шляхом», – зазначив Олег Береза.

Нагадаємо, на сьогодні тариф на послуги з паркування транспортних засобів становить 4 грн./год. в I-й паркувальній зоні та 2 грн./год. – в II-й зоні».

У 2015 році від плати за паркування транспортних засобів до міського бюджету надійшло 4,135 млн. грн.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.