дивись.info

У Львові відбулась хресна хода

У Львові відбулась хресна хода

У Львові відбулась хресна дорога вулицями Львова, яку традиційно організовує Львівська архиєпархія УГКЦ, за підтримки Львівської міської ради.

Хода розпочалась о 15.00 год. від храму св. Архистратига Михаїла (вул. Винниченка, 22) і завершиться на площі перед Архикатедральним собором св. Юра.

Особливістю цьогорічної ходи є те, що в основу молитовних текстів закладено життєпис блаженного священномученика о. Василя Величковського, багатолітнього в’язня радянського ГУЛАГу та місцеблюстителя підпільної Греко-Католицької Церкви в Україні. Під час ходи несуть мощі та ікону блаженного.

«Хресна дорога відповідає потребам суспільства. Цьогоріч приємно, що разом з нами у тій Хресній дорозі мандрує  блаженний Василій Величковський. Він був незаконно ув’язненим та, як всі наші владики, пережив тюремний досвід і відчуття смерті. Крім того, блаженний Василій Величковський є покровителем в’язничного капеланства. Тож цьогоріч Хресна дорога – це наше співстраждання разом з усіма тими, хто незаконно ув’язнений в Україні чи поза її межами, хто страждає від неправдивих звинувачень і терпить за правду. Це жест солідарності з нашими військовослужбовцями та добровольцями, тими знаними й не знаними, які перебувають у полоні, солідарність з сім’ями і родинами тих осіб, які страждають від того, що їхні рідні, близькі чи знайомі – в ув’язненні. Ми як Церква і спільнота повинні допомогти відчути цим людям, що вони не самі, а з ними є Господь Бог, який завжди бореться за правду», – зазначає капелан ЛМР о. Павло Дроздяк.

Щороку традиційно процесійний маленький хрест під час Хресної дороги несе певна особа, яка ототожнює собою цілу структуру або підрозділ. Цього року хрест несуть представники молоді, сім’ї загиблих в зоні АТО, військові капелани, представники спільноти «Оселя», люди, які займаються адаптацією переселенців тощо. До Хресної ходи долучився також міський голова Львова Андрій Садовий.

Моління завершиться на площі перед пам’ятником праведного митрополита Андрея Шептицького.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.