дивись.info

У Львові відзначили 104-ту річну Пласту

У Львові відзначили 104-ту річну Пласту

У Львові стартувало урочисте святкування з нагоди 104-го Дня народження пласту.

Програма розпочалася молебнем та урочистою церемонією в центрі міста. Далі урочистий вимарш вулицями Львова, вшанування пам’яті загиблих пластунів на Личаківському кладовищі  та марафон «Герої нашого часу».

1(2) 3 6 8 9 14 15

«Щоби бути успішним і людині, і місту, і країні потрібно вірити, уміти бути разом, довіряти.

Я сьогодні хочу вам розказати маленький приклад, чим відрізняється віра і довіра. Мабуть, кожен знає, що таке віра.

Є одна історія: один чоловік, який ходив по канату, натягнув канат між двома  великими горами і вирішив пройти по цьому канату. І запитується у свого товариша: «Ти віриш в мене?» Товариш відповідає: «Звісно я вірю в тебе, ти так багато ходив по канатах, по різних складних маршрутах. Ти звісно ж пройдеш цю дистанцію». Тоді перший товариш запитав: «А ти довіряєш мені?» Товариш відповів: «Звичайно, ти такий професіонал». «Якщо ти мені довіряєш, то сідай мені на плечі і ми разом з тобою пройдемо по канату від однієї гори до іншої».

Ось це, я бажаю нам усім, щоб ми, і вірили, і ми завжди довіряли один одному. Це те що потрібно для нас усіх, для нашого міста і для нашої країни», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

На вихідних увесь пластовий загал святкує День Першої Пластової Присяги – у квітні 1912 року перші гуртки присягнули на вірність Богу та Україні, чим дали початок організації з понад столітньою історією. Розпочалося святкування з Літургії у соборі Святого Юра. Під час Літургії відбулася урочиста посвята двох прапорів. Звідти колони пластунів традиційно вирушили до пам’ятника Т. Шевченкові, де відбулося відкриття заходу, на якому багатьом пластунам вручили подяки та нагороди за плідну працю для громади. Потім пластуни вирушили на Личаківське кладовище, де вшанують пластунів, що не зламали своїх присяг.

Довідка

День Першої Пластової Присяги – одна з найважливіших акцій у році, яка проводиться у всіх великих пластових осередках України – урочисті заходи також відбудуться в Івано-Франківську, Тернополі, Києві та ще низці міст.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.