дивись.info

У Львові відбудеться II міжнародний фестиваль

З 15 до 24 квітня у Львові триватиме II міжнародний фестиваль «Академія» Молоді – молодим, покликаний дати дорогу творчій та обдарованій молоді Львова. Концерти відбудуться у Львівській обласній філармонії, Львівській національній музичній академії імені М. В. Лисенка, Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла та НУ «Львівська Політехніка». Про це повідомила прес-служба ЛМР.

За словами директора фестивалю, професора Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка Остапа Майчика, ідея проведення фестивалю належить ректору Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка, народному артистові України Ігорю Пилатюку. Вона зумовлена тим, що серед великого інформаційного навантаження, в якому перебуває суспільство, дещо губиться діяльність музичного закладу.

Остап Іванович зазначає: «Сподіваємося завдяки фестивалю повернути інтелектуального слухача. Організацією таких фестивалів і творчих тандемів ми залучаємо небайдужих студентів до мистецького життя Львова. У такий спосіб оздоровлюватимемо та підніматимемо рівень споживання високого художнього музичного мистецтва».

Цьогоріч фестиваль розрісся. Торік було вісім концертів, а зараз їх чотирнадцять.

У Львівській політехніці та університеті ім. І. Франка їхні художні колективи демонструють високе виконання, а це надихає і спонукає творців колективів, і, зрештою, викладацький і керівний склад, показати творчі здобутки на сцені Львівської філармонії. 17 квітня спільно представлять хорову музику студентський хор академії і хорова капела «Гаудеамус» Львівської політехніки. 19 квітня Львівська політехніка презентуватиме у філармонії свої творчі колективи.

З огляду на Великий Піст заслуговує на особливу увагу концертна програма 22 квітня у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, де духовне слово матиме Митрополит Ігор Возняк. Солісти і оркестранти за участю хору і симфонічного оркестру Оперної студії академії виконають масштабний твір Антоніна Дворжака «Stabat Mater».

«Проанонсую концерт, який не увійшов у проспект нашого фестивалю, і умовно є його 14-м концертом – постановка опери «Дон Жуан» у Львівській опері. Торік прем’єра опери за участю студентів, хору і оркестру відзначилася успіхом. Величезну роботу провів режисер-постановник Василь Вовкун. Це креативна особистість, цікавий викладач; студенти в захопленні від його викладацької роботи і з задоволенням відвідують репетиції. Постановка опери «Дон Жуан» – новий і надзвичайно цікавий творчий експеримент для музикантів», – підсумовує директор фестивалю Остап Майчик.

Організатори та партнери фестивалю: Міністерство культури України, Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка, Львівський національний університет «Львівська політехніка», Львівська обласна філармонія.

Інформація за телефоном: Ольга Максим’як, відділ реклами та маркетингу, тел.:0981301061, 0676734210.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.