дивись.info

Посилання дня: “Розстрільний календар” в соцмережах

Посилання дня: “Розстрільний календар” в соцмережах

«Розстрільний календар» – хроніка репресій 1910-х – 1930-х років в Україні, прив’язана до звичайного календаря що виходить у вигляді щоденних постів в Facebook і Twitter.

Ці пости різнопланові, але кожен з них так чи інакше розкриває трагедію однієї людини або кількох людей, що потрапила до безжальної машини тоталітарної держави.

наприклад:

13.04.37 Івана Калянника перевели в спецкорпус київської в’язниці, де змусили визнати вину

або:

Розсекречений повідомлення КДБ УРСР до ЦК КПУ. «Кривавий тиждень» 12 квітня 1989. Львів

Автори проекту – громадські активісти: поетеса, письменниця, перекладачка Олена Герасим’юк і боєць ВСУ Денис Поліщук.

«Не дивлячись на те, що ми не професійні історики, люди зацікавилися – і почали нас читати. Хотілося б, щоб такі статті з’явилися в підручниках української літератури », – сказала Герасим’юк.

«Наша інформація об’єктивна, без оцінок. Людина може самостійно зробити висновки, і такий досвід набагато корисніший. Навіть про чекістів, катів, які безпосередньо виконували вироки, ми даємо тільки факти », – підкреслив Поліщук.

«Розстрільний календар», за словами його творців – тільки початок. У Гюрасим’юк і Поліщука ще багато ідей для реалізації. Наприклад, інформаційна платформа, на якій розповідатиметься про те, що відбувається в тюрмах. Інший проект, який обіцяють скоро запустити – міні-лекторій з трьох лекцій. Перша буде присвячена людям, які боролися з тоталітарним радянським державою. Друга – про те, як захищати свої права в юридичному сенсі. Нарешті, відвідувачам третьої розкажуть (і покажуть) основні фізичні прийоми самозахисту, які працюють, «навіть якщо ти худенька маленька дівчинка».

(via)

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.