дивись.info

Одна із найдавніших львівських шкіл відсвяткувала 200-літній ювілей

У суботу, 16 квітня, Львівському Національному академічному драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбувся ювілений концерт, який відвідали представники української та польської влади, громадськість, педагоги. Захід присвятили святкуванню 200-річчя середньої загальноосвітньої школи №10 імені Святої Марії Магдалини у Львові із польською мовою навчання.

Привітав колектив навчального закладу із ювілеєм заступник голови Львівської обласної державної адмінінстрації Юрій Підлісний.

“Школа – це не лише джерело знань, а й джерело пам’яті про свій народ та  кузня власної ідентичності, – наголосив Юрій Підлісний. – Дуже важливо сьогодні народам, які знаходяться поза межами батьківщини, мати можливість зберігати пам’ять про культурне та історичне надбання своїх предків. Саме такий навчальний заклад як школа імені Святої Марії Магдалини сприяє тому, щоби в Україні польський народ зміг зберігати власну ідентичність”.

Також заступник голови ЛОДА від імені керівника Львівщини за багаторічну сумлінну працю, вагомі досягнення у розвитку школи національних меншин та з нагоди святкування 200-річчя навчального закладу оголосив подяку його колективу.

Урочисту частину заходу продовжили концертною програмою. Гості свята мали змогу переглянути презентацію та фільм про школу, послухати її гімн у виконанні учнів закладу. Також школярі виконали краков’як, полонез, заспівали пісню про “Нашу школу”, прочитали вірші та продемонстрували цікаві музично-поетичні композиції, такі як “Мій Львів” та інші.

Довідка:

Львівська середня загальноосвітня школа №10 імені Святої Марії Магдалини із польською мовою навчання заснована у 1816 році. Знаходиться на вул. Генерала Чупринки, 1. Широко відома в Україні та за кордоном як “Магдуся”.  Сучасний будинок школи спорудили в останньому двадцятилітті ХІХ ст. У навчальному закладі працюють 32 педагоги та навчається понад 300 учнів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.