дивись.info

У Львові впіймали сепаратистів “ЛНР”

На території Західного регіону країни діяла розгалужена мережа представництв з надання послуг оцінки нерухомого майна без виїзду фахівця за місцем його розташування. Експерт-оцінювач, від імені якого видавались висновки, мешкає та працює експертом на тимчасово окупованій території Луганської області.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції у Львівській області.

Вартість незаконних послуг коливалась від 300 до 500 доларів США. Щомісячний прибуток становив понад 1 мільйон гривень, частину з яких отримував мешканець псевдореспубліки – так званої «ЛНР».

Працівники Управління захисту економіки (УЗЕ) Національної поліції встановили, що організатором злочинної діяльності та засновником товариства є 33-річний киянин. Від імені товариства існувала розгалужена мережа представництв. Офіси розташовувались на території Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, а також у Києві.

З метою залучення широкого кола «клієнтів», на Інтернет-сайтах було розміщено рекламні оголошення щодо проведення швидкої процедури визначення вартості об’єктів нерухомості та складання відповідних звітів про оцінку майна.

Представництва надавали експертну оцінку майна, в тому числі без виїзду фахівця на місце, але за певну грошову винагороду занижували її ринкову вартість.

З працівниками офісів проводились спеціальні інструктажі, на яких доводилось, що сума грошової винагороди за послуги повинна складати 40% від суми занижених платежів до бюджету у вигляді податків, тобто 300-500 доларів США за один об’єкт.

На даний час встановлено 4 особи та два товариства, які причетні до злочинної діяльності. Зокрема, 33-річний організатор, 45-річна мешканка м. Львова, яка координувала роботу офісів західних регіонів, 29-річна львів’янка – координувала роботу представництва у Львові, а також 50-річний мешканець так званої «ЛНР», від імені якого і здійснювалась експертна оцінка.

При використанні схеми заниження вартості майна та одержання від клієнтів коштів у якості неправомірної вигоди, звіти про оцінку майна оформлялись від імені товариства та підписувались від імені його оцінювача.

Разом з тим, експерт тривалий час знаходиться на тимчасово окупованій території у Луганській області та входить до «Асоціації незалежних оцінщиків» псевдореспубліки.

45-річна мешканка м. Львова передавала отримані грошові кошти від незаконної діяльності особисто організатору. Частину прибутку чоловік залишав собі, а частину передавав експерту з «ЛНР». Ці гроші не вносилися на рахунки або до каси товариства. Також оперативники УЗЕ встановили, що «винагорода» передавались організатору готівкою або на картковий рахунок, відкритий на ім’я іншої особи.

На підставі матеріалів Управління захисту економіки слідчим управлінням ГУНП у Львівській області відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 368-4 (Підкуп особи, яка надає публічні послуги) Кримінального кодексу України.

Щомісячна сума хабарів, яку зловмисники отримували з офісів та передавали організатору, становить понад мільйон гривень. Однак, за 2015 рік одним товариством задекларовано 477 тисяч гривень, а друге – валовий дохід не декларувало взагалі.

На підставі ухвали суду працівники УЗЕ та слідства провели ряд обшуків. Під час цих обшуків вилучено 25 печаток та штампів суб’єктів господарювання, платіжні картки, на які регіональні представники перераховували грошові кошти, одержані у якості неправомірних вигод, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, підготовлені звіти про експертну оцінку майна. Крім того, вилучено 20 тисяч гривень, отриманих у якості «подяки» за заниження ринкової вартості об’єктів нерухомості.

На даний час проводяться заходи по встановленню кола осіб, які також можуть бути причетні до скоєння цього кримінального правопорушення.

За дане правопорушення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4-х до 8-ми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.