дивись.info

«Америка для Кремля – об’єкт садомазохізму», – російський політолог

Америка є засобом легітимації російської влади. Про це на своїй сторінці у Фейсбук пише відомий російський політолог та публіцист Лілія Шевцова.

«Як ви думаєте, чому ми мусуючи принизливе для імперської свідомості питання: хто для Росії буде комфортним американським президентом? Роздуми на цю тему є вимушеним визнанням: Америка стала засобом легітимації російської влади. Не будь Америки – незрозуміло, на чому б трималася сьогоднішня “Fortress Russia”. Америка для Кремля – об’єкт садомазохізму, провокуючи, з одного боку, вируючу ненависть (або ревнощі?), з іншого, бажання примусити Америку якщо не до любові, то хоча б до ходіння парою», – пише Лілія Шевцова.

На її думку, тим часом, американці готують Кремлю неприємний сюрприз.

«Хоч би хто опинився незабаром в Білому Домі, він (вона) вже точно не буде зручним президентом для російської влади. Ті, хто сподіваються на Трампа, упустили головне в його світогляді – його опору на силу і непередбачуваність. Коротше, на інструментарій, який використовує Кремль, сподіваючись на передбачуваність глобальної наддержави і те, що вона не буде відповідати, коли її смикають за хвіст.

А тепер немає гарантії, що Трамп не накаже збити (як він обіцяє!) російський Су, що здійснює обліт американського авіаносця. Непередбачуваність Вашингтона і його повернення до політики сили позбавляє Кремль можливості виживати за рахунок конфронтації з ворогом, який не повинен адекватно відповідати!» – пише експерт.

А як щодо Гіларі Клінтон?

«З нею Кремлю буде ще менш комфортно. Для мешканців Кремля жінка-лідер повинна бути нестерпним випробуванням! Тим більше, якщо це жінка розумна та вольова і не бажає грати в піддавки.

Хто б не прийшов до Білого Дому, Обама для Кремля здасться ідеальним партнером. Новий американський лідер буде змушений не тільки відновлювати зів’ялу роль Америки в світі, але і відроджувати повагу до американських політичних інститутів після того, як ці вибори випалили в країні політичну сцену. Найкоротший шлях вирішити питання поваги – це демонстрація рішучості і міці.

Так, що час «протікаючого постмодернізму», зручного для шантажу Заходу і інтеграції російського правлячого класу «в Захід», завершується. І Кремлю доведеться вирішувати, що робити з механізмом виживання через імітацію конфронтації з Америкою. Конфронтація може виявитися реальною і стати кошмаром для російської еліти, яка існує за рахунок паразитування всередині Заходу, розкладаючи його зсередини», – зазначила Шевцова.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.