дивись.info

Більше тисячі засуджених переміщено в російські в’язниці після окупації Криму

Після окупації Криму до російських в’язниць потрапили більше тисячі засуджених громадян України

Про це повідомляється в прес-релізі Української Гельсінської спілки з прав людини.

За інформацією закордонних дипломатичних установ України в РФ, із моменту окупації території Криму відомо про щонайменше 179 громадян України, яких було переведено з пенітенціарних закладів на окупованій території Криму до колоній на території РФ. Водночас, за даними правозахисників, ця цифра є значно більшою – таких засуджених більше тисячі.

Крім того, експерт Регіонального центру прав людини та Української Гельсінської спілки з прав людини Роман Мартиновський повідомив про тиск на українців на окупованих територіях через відмову прийняти російські паспорти.

У спілці також оприлюднили звернення засуджених у Росії громадян України до української влади, в якому засуджені висловили прагнення повернутися до України.

«У нас у кожного є сім’я в Україні, діти, батьки, з якими ми не можемо контактувати, які страждають від цього, можливо, і більше за нас. Свого часу ми оступилися і вчинили протиправні дії. Ми винні перед нашим українським суспільством і, маючи можливість, сьогодні просимо вибачення… Але те, що ми колись зробили, не позбавляє нас громадянства нашої країни. Ми хочемо і сподіваємося повернутися додому, до своїх близьких людей», – зазначається у зверненні.

Заступник міністра юстиції України Сергій Петухов розповів, що багато з таких людей хочуть повернутися для відбування покарання на територію України, однак через невизнання Україною вироків незаконних «судів» в Криму це не відбувається.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.