дивись.info

На Львівщині пропонують створити пляжну поліцію

На Львівщині пропонують створити пляжну поліцію

Безпека людей, які відпочивають біля водойм, мусить мати три ступеня або поділятися на три смуги: біля води, на воді до буйків і – за буйками. Якщо на воді за цю безпеку дбатимуть спеціально навчені люди та водолази, то на суші за цим мусить стежити поліція.

Про це сьогодні,18 травня, під час прес-конференції на тему «Відпочинок на озері Задорожньому («Байкалі») у Миколаївському районі. Яким він буде влітку 2016 року?», повідомив начальник центральної рятувально-водолазної служби Львівської області Роман Фіца.

«Ми пропонуємо, щоби на суші контролював піший патруль. Певну територію контролюють наші працівники. А те, що ми не можемо, ми будемо просити проконтролювати або поліцію, або муніципальну дружину. Наразі муніципальна дружина Львова вже зголосилася нам допомогти», – каже він.

Далі, за його словами, до буїв будуть контролювати спеціально навчені  працівники пляжу, часто навіть – уплав. А все, що – поза буями, в зоні 30-50 кілометрів, – працівники рятувально-водолазної служби.

«Відповідно до правил, зараз буйки виставляються на глибині 1.75 – 1.85 метра. Тобто всі буйки, які є біля пляжів, попереджають про глибину. Хто хоче перейти цей бар’єр, несуть за це відповідальність. Рятувальники, які перебувають на водному об’єкті, забезпечують безпеку до буїв. А за буями  – відповідаємо ми», – пояснює Роман Фіца розподіл обов’язки рятувальників на пляжі.

За його словами, рятувальний човен буде червоного кольору, щоби його було видно здалека.

Рятувальники мають проблеми з водними мотоциклами та скутерами, точніше, з їхнім власниками, які недотримують правил руху плавзасобами та поведінки на воді.

«Ми плануємо розділити озеро Задорожнє на 10 секторів берегової смуги. І визначити сектори, де скутерам можна заходити, а де – ні», – каже Роман Фіца.

За словами начальника центральної рятувально-водолазної служби Львівської області, за останні п’ять років на цьому озері втопилося дев’ять осіб. Усі вони були в нетверезому стані та запливали за буї. Рятувальники, які працюють на базі, врятували чотири особи.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.