дивись.info

Українські вишиванки розішлють до 41 країни світу

Українські вишиванки розішлють до 41 країни світу

Завтра, 19 травня, з нагоди відзначення в Україні Дня вишиванки департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА разом з громадською організацією «Розвиток громади» зініціювали українську акцію «Над світом європейським вишивка цвіте».

Про це повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Христина Береговська.

За її словами, з метою вшанування та збереження народних традицій і символіки, єднання українців, відновлення сприйняття вишиванки як оберегу й символу боротьби за мир до 41 країни світу та української діаспори буде відіслано традиційний український вишитий елемент – так званий генетичний код споконвічної української народності.

«Вишиванка – це для українця не лише одяг, не лише вбрання, яке вдягається у найважливіші дні життя або на свята – це національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь, – зазначила Христина Береговська. – Це символ приналежності до роду та нації, ознака українськості, а у наш час ще й один із символів, за яким вирізняється українець у багатомірному, багато в браному глобалізованому світі».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛОПрес-служба ЛОДА

Реклама

Реклама