дивись.info

Ректор за акредитацію запропонував заступнику міністра освіти 10 тисяч

Ректор одного з навчальних закладів запропонував заступнику міністра освіти 10 тисяч доларів за надання акредитації спеціальності. Про це повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури.  

Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою ректора одного із університетів, який 01.03.2016 запропонував та надав неправомірну вигоду у розмірі 10 тисяч доларів США (близько 270 тис грн) заступнику міністра освіти і науки України за отримання навчальним закладом акредитації спеціальності та уникнення подальших перевірок організації навчального процесу.

Згідно з новелами законодавства, передбаченими розділом XIV Кримінального кодексу України, кримінальне провадження також розпочато та завершено відносно юридичної особи, в інтересах якої вчинено корупційне кримінальне правопорушення.

За клопотаннями детективів Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури підозрюваному обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту. З метою забезпечення можливої конфіскації на все майно підозрюваного накладено арешт.

Обвинувальний акт направлено до суду за ч. 4 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка надання неправомірної вигоди та надання такої вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, за вчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує та надає таку вигоду, і в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої влади та службового становища).

Довідково: за висунутим обвинуваченням особі загрожує покарання у виді позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Юридичній особі щодо якої здійснюється кримінальне провадження загрожує покарання у виді штрафу від 20 до 50 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 тис грн до 850 тис грн.).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.