дивись.info

«Нафтогаз України» повністю втратив контроль над «Укртатнафтою» після зміни закону про АТ, – Коболєв

«Нафтогаз України» повністю втратив контроль над «Укртатнафтою» після зміни закону про АТ, – Коболєв
dt.ua

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» повністю втратила контроль над ПАТ «Укртатнафта» після зміни закону про акціонерні товариства, повідомив голова НАК Андрій Коболєв, інформує Інтерфакс-Україна.

«Депутати дуже часто говорять, що вони допомогли “Нафтогазу”, який управляє держпакетом акцій “Укрнафти”, отримати контроль над цією компанією. Але, з іншого боку, ці ж законодавчі поправки “допомогли” повністю втратити контроль над іншою, не менш важливою компанією – “Укртатнафтою”», – сказав Андрій Коболєв.

Андрій Коболєв наголосив, що за нинішньої кон’юнктури ринку нафтопереробний бізнес «Укртатнафти» є привабливим.

«При низьких цінах на нафту і нинішніх відносно немаленьких цінах на бензин в Україні це досить рентабельний бізнес. Тому, коли хтось говорить, що це було однозначно правильне рішення, як мінімум є запитання: що ми здобули і що ми втратили? Ми повністю втратили контроль над “Укртатнафтою”. Якщо раніше його ще можна було намагатися відновлювати, то зараз це практично неможливо», – наголосив голова НАК.

На його думку, контроль над «Укртатнафтою»дозволяє групі «Приват» також впливати на бізнес «Укрнафти».

«У будь-якому разі менеджменту “Укрнафти”, голові її правління, хоч би хто це був, доведеться домовлятися з Ігорем Коломойським про переробку цієї нафти на єдиному діючому нафтопереробному заводі – “Укртатнафті”», – резюмував Андрій Коболєв.

Як повідомлялося, в 2015 році Верховна Рада знизила кворум для проведення зборів акціонерів до 50%+1 акція.

НАК «Нафтогаз України»належить 43,05% акцій «Укртатнафти», ще по 28% контролюють структури групи «Приват»і бізнесмена Олександра Ярославського.

«Укртатнафта» експлуатує Кременчуцький НПЗ (Полтавська обл.) проектною потужністю з переробки сировини 18,62 мільйонів тонн на рік.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.