дивись.info

У разі дострокових виборів до ВР пройдуть 6 партій, але українці їх проведення не підтримують

Більшість населення не підтримують ідеї дострокових парламентських виборів в Україні, свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та Центром Разумкова 11-16 травня 2016 року, а Київським міжнародним інститутом соціології 15-25 грудня 2015 року.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з результатами дослідження, оприлюдненими у вівторок у Києві, не підтримують проведення дострокових виборів 43% опитаних, підтримують 37%. У разі проведення виборів заявили про готовність брати участь у них 56% респондентів.

Якби дострокові парламентські вибори відбулися найближчим часом, прохідний бар’єр подолали б шість партій – п’ять нині присутніх у парламенті і «Громадянська позиція», ВО «Батьківщина» зібрала б найбільше – 12% голосів виборців.

За Об’єднання «Самопоміч» готові голосувати 10,6% респондентів, за партію «Блок Петра Порошенка» – 9,9%, за «Опозиційний блок» – 9,1%, за Радикальну партію Олега Ляшка – 8,4%, за партію «Громадянська позиція» – 6,0%.

Порівняно з груднем 2015 року покращили свої виборчі позиції «Батьківщина» , і Радикальна партія, «Громадянська позиція» (на 4% кожна), «Опозиційний блок» (на 3%). Крім того, за останні півроку суттєво скоротився відсоток тих, хто не визначився з вибором партії – з 40% до 13%.

Водночас лише чверть населення сподівається, що в разі дострокових виборів новообраний склад Верховної Ради буде кращий, ніж нинішній. 41% респондентів переконані, що новий парламент буде таким ж, як і нинішній, а 8,5% вважає, що він буде гіршим.

Такі результати загальнонаціонального опитування населення України, проведеного Фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова 11-16 травня 2016 року,

Під час дослідження було опитано 2 тис 16 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, окрім окупованих територій – Криму і частин Донецької і Луганської областей. Теоретична похибка вибірки становить 2,3%.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.