дивись.info

В Україні потрібно «декомунізувати» ще 137 друкованих ЗМІ

Держкомтелерадіо проаналізувало процес приведення логотипів та назв друкованих засобів масової інформації у відповідність до вимог закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки». 

Про це інформує прес-служба відомства.

«На сьогодні загальна кількість друкованих ЗМІ, яка підлягає процедурі “декомунізації”, становить 137, з них: 56 не надали відповіді на звернення територіальних управлінь юстиції щодо виконання вимог закону; 4 проводять заходи з перереєстрації; 4 перереєстровано; 21 свідоцтво визнано таким, що не підлягає видачі; 10 свідоцтв визнано такими, що втратили чинність; 3 свідоцтва визнані недійсними; 25 знаходяться на непідконтрольній Україні території; 9 реєстраційну справу передано до Мін’юсту; 3 порушення вимог закону відсутні; 2 заходи з декомунізації не вжито», – йдеться у повідомленні.

Фактично правові підстави щодо скасування державної реєстрації встановлені по відношенню до 67 друкованих ЗМІ, або 49% від їх загальної кількості. Наразі Міністерство юстиції готує правову позицію щодо звернення до суду для ухвалення відповідного рішення.

Найбільша кількість друкованих ЗМІ, яка підлягає процедурі декомунізації, у розрізі областей (регіонів) складає: Донецька область – 44, Луганська – 22, місто Київ – 12, АРК – 10, Одеська – 7, Харківська – 6.

Найкраща ситуація з реалізації заходів, спрямованих на дотримання Закону, склалася у Волинській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях та місті Київ.

У таких областях як Вінницька, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Чернігівська, Тернопільська, Рівненська – друкованих ЗМІ, що підпадають під процедуру декомунізації, взагалі немає.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.