дивись.info

Об’єднаним територіальним громадам пропонують створити нову освітянську модель

Реформа децентралізації передбачає новий, якісний  рівень надання послуг в громадах, що об’єдналися, тих громадах, які вже сьогодні взяли на себе нові повноваження, зокрема і в галузі освіти. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час зустрічі з об’єднаними територіальними громадами в рамках поїздки до Дніпропетровської області.

За його словами, для цього влада надала цим громадам низку інструментів. По-перше, прийнято рішення про створення в Україні,  і в першу чергу в ОТГ,  нової освітянської моделі — моделі що передбачає формування шкільних округів.  В 2016 році держава запропонувала фінансову підтримку громадам, які ухвалять рішення щодо формування саме такої мережі.

У Дніпропетровській області участь у конкурсі на створення опорних шкіл взяли 41 школа в органах місцевого самоврядування, та 2 школи з об’єднаних територіальних громад, а всього в області налічується 879 середніх шкіл.

«Виникає питання: чому участь у конкурсі взяли лише дві ОТГ?! Голови ОТГ скаржилися,  що критерії формування опорних шкіл, які виписані у діючій Постанові КМУ, насправді не дозволяють реалізувати таку можливість. Тому Постанова має бути відкоригована відповідно до потреб ОТГ», — наголосив Геннадій Зубко.

Він закликав Департаменти освіти у кожній області спільно з ОТГ та органами місцевого самоврядування відпрацювати всі дискусійні питання: «Всі критерії щодо створення мережі опорних шкіл мають бути чітко відпрацьовані на місцях. Слід більше працювати із громадами, готуючи нормативні акти. Адже часто нормативи із Києва не відповідають місцевим реаліям. У цьому випадку маємо відпрацювати дискусійні питання з обласними департаментами освіти, аби врахувати думку громад. Це стане дієвим стимулом до оптимізації діяльності громад».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.