дивись.info

Роботи замінили 60 тисяч працівників однієї фабрики в Китаї

35 тайваньських компаній, включаючи Foxconn, компанію-постачальника Apple, витратили в 2015 році 4 мільярди юанів (близько $ 610 мільйонів) на впровадження промислових роботів, пише South China Morning Post.

Про це пише видання Apparat

За словами представника уряду міста Куньшань Сюй Юлянь, в якому знаходиться один із заводів компанії, завдяки використанню роботехніки кількість співробітників скоротили з 110 до 50 тисяч. Це дозволило знизити витрати на оплату праці. Як стверджує чиновник, 600 компаній в Куньшань збираються наслідувати приклад Foxconn.

Куньшань – один з центрів виробництва електроніки в Китаї. В кінці 2014 року дві третини з 2,5 мільйонів жителів міста були трудовими мігрантами. 46% міської території займають промислові зони – це набагато перевищує межу, встановлену урядом Китаю. У Куньшань розміщуються близько 4800 тайваньських компаній, які продукують понад 60% ВВП міста. Очевидно, що роботизація в умовах настільки індустріалізованих міста створить проблеми з безробіттям.

У березні влада КНР прийняли черговий п’ятирічний план, який передбачає виділення мільярдів юанів на оновлення виробництва. В рамках цього плану китайська промислова група Cambridge Industries Group планує в цьому році замінити роботами дві з трьох тисяч робітників на фабриках в Шанхаї. Через зростання заробітної плати Китай перестав бути джерелом дешевої робочої сили, і місцеві промисловці сподіваються виправити це впровадженням промислових роботів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.