дивись.info

Чому не варто робити з Савченко «аятолу»: думки експертів

Чому не варто робити з Савченко «аятолу»: думки експертів

Тріумф після звільнення Надії Савченко потроху стихає. І виникають зовсім конкретні раціональні запитання: що ж далі? Куди збирається податися Надія і які рішення прийняти, аби не розчарувати народ. Про виклики, які ставить перед суспільством та політиками звільнення Савченко, розповіли  Дивись.Info політолог Євген Магда та медіакритик Отар Довженко.

Євген Магда стверджує, що головне не перетворити мужню людину на месію, не створити собі кумира.

Надія може бути каталізатором суспільного піднесення, але не власником чарівної палички, за єдиним помахом якої все зміниться на краще
Євген Магда

Щодо спроб маніпулювання фігурою Савченко, то експерт запевняє, що вони будуть, адже не припинялися і за часів ув’язнення.

У променях слави Надії багато хто хоче погрітися, сумнівів у цьому немає
запевняє Євген Магда

Розчарування новоспеченим героєм також може настати.

«Адже історія доводить, що справжні бійці рідко бувають успішними політиками. А Савченко доведеться наповнювати медіазмістом створений медіаобраз», – зазначає політолог.

Українці люблять створювати собі ідолів. Євген Магда пояснює це особливістю національного характеру, спричиненою тим, що українці протягом століть виборювали державність у боротьбі проти імперій, тому сильний лідер, ватажок, месія стали частиною національної міфології.

Медіакритик Отар Довженко наголошує, що тверезо і стримано оцінювати як власні заяви Савченко, так і заяви політичних лідерів у дусі «Надя з нами» варто і журналістам.

Медіакритик Отар Довженко наголошує, що тверезо і стримано оцінювати як власні заяви Савченко, так і заяви політичних лідерів у дусі «Надя з нами» варто і журналістам.

«Я думаю, що вплив мучеництва на народну любов переоцінюють (доведено Ющенком, Луценком і Тимошенко), і незабаром до Савченко будуть ставитися з усією нищівною критичністю, на яку здатний наш народ. Останні два роки вона була символом та інструментом пропаганди, отже, об’єктом політичного процесу.

Тепер групи політичного впливу змагатимуться за те, щоб зробити її своїм інструментом, але при цьому навіяти їй ілюзію, що вона суб'єкт, а не об'єкт. Не виключено, що Савченко всіх переграє і почне діяти самостійно: тоді ті самі лідери почнуть наввипередки її топити
запевняє Отар Довженко

Спілкувалася Олександра Багач

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.