дивись.info

Кінний трамвай зі Львова зобразили на новій пам’ятній монеті

Кінний трамвай зі Львова зобразили на новій пам’ятній монеті

Пам’ятна монета «Кінний трамвай» номіналом 5 гривень буде випущена тиражем 35 000 штук. Уведення нової монети відбулося 25 травня 2016 року. Про це інформують на сайті Національного Банку України, інформує ТвоєМісто.

На сайті НБУ зазначають, що монета присвячена кінному трамваю, який був першим вуличним транспортом у другій половині XIX століття. Спочатку він з’явився у Львові, а потім і в Києві.

Монета виготовлена з нейзильберу, категорія якості карбування – «спеціальний анциркулейтед», маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – 35 000 штук. Гурт монети – рифлений.

У центробанку повідомили, що на аверсі монети зверху розміщується малий Державний Герб України, над яким півколом розташований напис «Україна». Внизу розташований рік карбування монети 2016 і номінал «П’ять гривень». У монети стилізована композиція: підкова, в центрі якої одна з площ Києва, а також логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (внизу зліва).

На реверсі монети розташований кінний трамвай, фоном для якого служить стилізована панорама Львова. Вгорі півколом розміщується напис «Кінний трамвай».

Роздрібна ціна монети: 38 грн.

фото: bank.gov.ua

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.