дивись.info

Сироїд висловлюється за ухвалення закону про тимчасово окуповані території України, який би визначив порядок деокупації

За словами Сироїд ВР має ухвалити закон, що визначить порядок деокупації частини Донбасу та Криму, і не має права імплементувати політичну частину Мінський домовленостей, передає Інтерфакс.

Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд висловлюється за ухвалення закону про тимчасово окуповані території України, який би визначив порядок деокупації частини Донбасу та Криму.

«Нам, як догму, повторюють – немає альтернативи Мінським домовленостям. Наші міжнародні партнери наполягають – зробіть так, так буде краще. Так дійсно буде краще усім, окрім України. Кожна держава має свій природній інтерес. Сполученні Штати декларують і дотримуються політики не втручатися активно в зовнішні конфлікти, Європейський союз розхитується про-путінськими лобістами, які потерпають від санкцій. І це – їхня зацікавленість у виконанні Мінських угод. Що можемо ми робити в цих умовах? Нам треба просто стояти на своїх принципах та пояснювати. Передовсім пояснювати, що альтернатива є. І ця альтернатива у юридичному визнанні окупації. Тобто треба прийняти закон про тимчасово окуповану територію України, в якому визначити порядок деокупації в тому числі і Криму», – сказала Сироїд.

На думку віце-спікера, порядок деокупації має бути таким: «В першу чергу треба закрити лінію розмежування і дати Україні можливість економічно зрости, вирватися з цієї економічної та політичної кризи, в якій зараз опинилася держава».

Після цього, за словами політика, на тимчасово-окуповані території повинні зайти представники української армії. «Зайшовши туди ми маємо очистити населенні пункти від зброї, від, мін, наркотиків, російської агентури і російської пропаганди. Наступний крок – привести туди суд, поліцію, пенсійний фонд, вчителів. І що надважливо – здійснити паралельно ще два процеси: покарання та порозуміння. Люди мають знати, що злочин буде покараний, а вимушена колаборація пробачена. Що можуть повернутися внутрішньо переміщені особи і не боятися за своє життя. Це може і має тривати роками. І тільки після цього можуть відбутися вибори», – переконана О.Сироїд.

Нардеп зазначила, що для збереження держави Україна не повинна вносити змін в Конституцію в частині внесення до неї пунктів про особливий статус окупованих районів Донецької та Луганської областей. «Для збереження держави і подолання зовнішньої загрози ми за жодних умов не маємо права зробити дві речі:- не можемо вносити зміни до Конституції з особливим статусом для окупованої частини Донеччини і Луганщини;- та проводити там вибори. Тобто, ми не маємо права імплементувати політичну частину Мінських умов», – вважає віце-спікер.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.