дивись.info

Нелегально на сортуванні сміття на грибовицькому сміттєзвалищі заробляли по 30-35 тисяч, – Муравський

Нелегально на сортуванні сміття на грибовицькому сміттєзвалищі заробляли по 30-35 тисяч, –  Муравський

Грибовицьке сміттєзвалище було джерелом нелегальних прибутків. Там роками сортували сміття. Про це у коментарі Дивись.info розповів депутат Жовківської районної ради Ігор Муравський.

«Ні для кого не секрет, що тут всі довколишні села працювали на нелегальному сортуванні сміття. Йдеться про великі гроші. На цьому бізнесі заробляли по 30-35 тисяч гривень», – пояснює депутат.

Офіційно сміттєзвалище закрили ще п’ять років тому, однак (так само офіційно) воно продовжувало працювати на повну потужність.

«Сміттєзвалище було екологічно загрозливим постійно. Це і гудрони, і токсичні речовини, які виділялися під час горіння. Місцеві мешканці не могли користуватися водою зі своїх криниць. Вся довколишня територія отруєна життєдіяльністю сміттєзвалища. Але владу це не цікавило. Тільки повна байдужість до проблеми й призвела до нинішньої трагедії, коли на гасіння відправили зовсім молодих хлопців. Це ж сотні тисяч тонн сміття», – сказав Ігор Муравський.

Нагадаємо, учора на грибовицькому сміттєзвалищі стався зсув, під товщею сміття опинилися троє рятувальників. На сьогодні тривають їхні пошуки.

Довідка

Грибовицьке сміттєзвалище з’явилося 1956 року.

Звалище – це 8 мільйонів тонн побутового сміття і 2 мільйони тонн токсичних відходів.

Із сміттєзвалищем сусідують Грибовичі, Малехів, Збиранка і Дубляни.

У довідках про смерть людей на прилеглих до звалищах територіях неодноразово фігурувала причина – отруєння невідомими речовинами (експерта оцінка на сьогодні відсутня).

Згідно із статистичними даними станом на 2009-2010 рр., нервові захворювання у дітей в районі Збиранки перевищували середній статистичний показник удесятеро.

Постанову про закриття сміттєзвалища головний санітарний лікар Львівської області видав ще 2004 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.